USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
TOKAT

SEBATİ DONAT, İYİ PARTİ TOKAT İL BAŞKANLIĞINA ADAY

İYİ Parti kurucu üyelerinden Sebati Donat, partinin Tokat İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

SEBATİ DONAT, İYİ PARTİ TOKAT İL BAŞKANLIĞINA ADAY
08-12-2022 13:57
08-12-2022 14:02
Google News

Haber-Foto: Fatih Kılıç, Seda Batur 

Ocak ayında gerçekleşmesi planlanan İyi Parti Tokat İl Kongresinde, il başkanlığı yarışına dahil olacağını kaydeden Donat, “Memleketimize hizmet edebilme fırsatı bulmak için aday olduk.” dedi.

Sebati Donat dün gerçekleştirdiği basın toplantısında kameraların karşısına geçti ve adaylık sürecini değerlendirdi. Partisi ile ilgili konuşan Donat, “İYİ Parti kurulduğu 25 Ekim 2017'den bu yana sürekli olarak yükselen ve teveccüh gösterilen siyasi yelpazenin merkezini temsil eden bir partidir. Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER bu 5 yıllık süreçte 27 yıllık siyasi deneyimini de ortaya koyarak partimizin iktidar yürüyüşünü çok daha kararlı hale getirmiştir. İYİ Parti, umulmadık bir zamanda, umulmadık bir yerlerden çıkıp gelen cesurların, adaletin, demokrasinin, sorumlu siyasetin öyküsü olarak ortaya çıkmış, kutlu mücadelenin, bir büyük başarının partisidir. İYİ Parti sosyal demokrat, milliyetçi, liberal fark etmeksizin herkesin merkezde siyaset yapma kararıyla yer aldığı tüm vatanseverleri kucaklayan bir partidir. İYİ Parti Türkiye’nin sağduyusudur. İYİ Parti, aklı ve milli çıkarları politikalarının merkezine koyan bir partidir” dedi.  

“İKTİDARA KARŞI DERİN BİR GÜVENSİZLİK VAR”

Donat, milletin mevcut iktidardan ve iktidarın yürütmekte olduğu ekonomi politikasından memnun olmadığını söyleyerek, “Toplumda başta ekonomik, sosyolojik ve psikolojik sıkıntılı birçok durum bulunmaktadır. İktidarın milletimizle empati kurma, onları anlama ve toplumun sorunlarına çözüm bulma yeteneği ortadan kalkmıştır. Milletimiz şu an iktidara karşı derin bir güvensizlik duygusu beslemektedir.

Bu problemler aşılmaz değildir. Partimizin iktidarında bilimden sanata, sanayiden teknolojiye, her alanda üreten, zengin, huzurlu, güvenli, mutlu ve güçlü Türkiye hayalimiz gerçekleşecektir. Bu zor değildir. Bunu başaracak liyakatli kadrolarımız vardır.

Partimiz dinamik kadrolarıyla başlattığı "AZ KALDI" kampanyası ile hem seçime hazır olduğumuzu hem de ülkemizin ihtiyaç duyduğu maddi ve manevi refah, liyakat, adalet, özgürlük, üretim ve kalkınma gibi hususlar için milletimize umut ışığı olmuştur.

Elbette yerelde de başta ekonomi olmak üzere ülkemizin genelinde bulunan birçok sorunumuz vardır. Bu sorunları biliyoruz. Bunların çözüm yollarını da biliyoruz. Umut her zaman vardır. Bu umutta İYİ Parti iktidarıdır” diye konuştu.

“TABANDAN VE TEŞKİLATLARINDAN GELEN İSTEK ÜZERİNE İL BAŞKANLIĞINA ADAYIM”

2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimi öncesinde kongreleri tamamlayacaklarını aktaran Donat, “Partimiz bu seçime gidilirken il ve ilçe teşkilatlarına hem dinamizm hem de milletvekili aday adayı olacak teşkilat mensuplarının önünü açmak için il ve ilçe kongre kararı almıştır. Türkiye genelinde partimizin ilçe kongreleri tamama yakın tamamlanmış olup Tokat’taki tüm ilçe kongrelerimiz bitmiş bulunmaktadır. Buradan seçilen ilçe başkanlarımızı bir kez daha tebrik eder, başarılar dilerim. İl başkanlığı seçimleri de Ocak ayında yapılacaktır.

Bu bağlamda, partimizin kuruluşundan bugüne kadar kesintisiz bir şekilde yönetiminde bulunduğum, yılmadan, yorulmadan ilk günkü heyecan ve arzu ile inandığım davamın şerefli ve onurlu görevi olan İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı görevine, tabandan ve teşkilatlarından gelen istek üzerine il başkanlığına aday olduğumu ilan ediyorum” dedi.

“NEDEN ADAY OLDUM?”

Donat, neden İYİ Parti Tokat İl Başkanlığına talip olduğunu şu cümleler ile özetledi;

Partimizi Tokat’ta 1. Parti yapmak için;

Kıymetli gönüldaşlarımızı temsil etmenin gururunu yaşayabilmek için;

Birlik ve Kardeşlik için;

Ayrımcılığın ve ötekileştirmenin olmadığı temiz bir toplum için;

Tokat halkının hak ve menfaatlerini koruyabilmek için;

Memleketimize hizmet edebilme fırsatı bulmak için aday olduk.

Bu görevin zor ve meşakkatli, bir o kadar da onurlu ve gururlu olduğunu biliyorum. Bu görevi layıkıyla yapıp bizden sonra gelecek gönüldaşlarımıza bu bayrağı anlımızın akıyla bırakmak için aday olduk.

Biliyorum ki bu görev her türlü fedakarlığı göze alan fedakar arkadaşlarımın çabalarıyla yükselir.

Bizlere yetki verildiği takdirde arkadaşlarımızla var gücümüzle fedakarca çalışacağımıza, partimizi en ileriye götürmek için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza dair sözü buradan vererek, partimizin yapacağı il kongresinin hayırlara vesile olmasını dilerim.”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray2151+29
2Fenerbahçe2145+28
3Başakşehir FK2140+11
4Beşiktaş2139+15
5Adana Demirspor2138+18
6Trabzonspor2138+6
7Kayserispor2132+4
8Konyaspor2127+2
9Fatih Karagümrük2126+3
10Gaziantep FK2125+2
11Alanyaspor2125-7
12Sivasspor2224-5
13MKE Ankaragücü2122-9
14Kasımpaşa2122-13
15Antalyaspor2021-9
16Giresunspor2121-18
17Hatayspor2020-20
18İstanbulspor2118-23
19Ümraniyespor2114-14