Mehveş Soydan (Tercan), Gerçek adı Rüçhan Tercan olan usta oyuncu Murat Soydan'ın kızıdır. Babasının vefat haberini duyuran Mehveş Tercan merak edilmeye başlandı. Peki, usta oyuncu Murat Soydan kızı Mehveş Soydan kimdir, ne iş yapıyor? İşte detaylar...

Murat Soydan kızı Mehveş Soydan kimdir, ne iş yapıyor?

Mehveş Tercan'ın bir de Ali Tercan adında erkek kardeşi bulunuyor. Annesi ise Uğurgül Tercan'dır.Medyada ve kamuoyunda çok fazla yer almasa da, Mehveş Soydan (Tercan) genellikle babasının kariyeri ve ailesi dolayısıyla tanınır. Babası Murat Soydan, Türk sinemasının önemli isimlerinden biri olup, pek çok filmde ve dizide rol almıştır.

12 Haziran 2024 tarihinde deprem olacak mı? Hangi illerde depremler bekleniyor? Kaç Şiddetinde olacak? 12 Haziran 2024 tarihinde deprem olacak mı? Hangi illerde depremler bekleniyor? Kaç Şiddetinde olacak?

Mehveş Soydan hakkında daha spesifik bilgiler bulmak zor olabilir, çünkü özel hayatını medya önünde yaşamayı tercih etmeyen kişilerden biri olabilir. Mehveş Soydan Anadolu Üniversitesi'nde İşletme okudu ve hava yolu şirketlerinde çeşitli görevler yaptı.
 

Muhabir: Nuray Uluözlü