Teknoloji ve vatandaşların işlerini kolaylaştırmak amacıyla kimlik ve ehliyet artık tek kart içerisinde hizmet verebiliyor. Nüfus Müdürlüğü'nde randevuyla yapılan bu birleşik işlemler için artık ücret alınmıyor. Bu gelişme ile sürücüler hem ehliyet hem de kimlik kartını taşımak zorunda kalmayacaklar. "Hayat Kimliğinle Kolay" uygulaması sayesinde sürücüler, ehliyet bilgilerini T.C. kimlik kartlarına aktarabilecekler.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü'nün uygulamasıyla, sürücüler ehliyet bilgilerini TC kimlik kartlarına taşıyabilecekler. Aktarma işlemini yapan sürücüler, artık sürüş sırasında ehliyet taşıma zorunluluğundan kurtulacaklar. Şu ana kadar bu uygulamadan faydalananların sayısı her geçen gün artarak 6 milyon 275 bine ulaştı.

Başvuru yapmak isteyenlerin, yeni tip sürücü belgesi ve yeni nesil kimlik kartına sahip olmaları gerekmektedir. Her iki belgeye sahip olanlar, nüfus müdürlüklerine başvurarak bu uygulamadan faydalanabilecekler.

Tokat'ta 17 kadın kooperatifi tek çatı altında satış garantisi ile üretim yapıyor Tokat'ta 17 kadın kooperatifi tek çatı altında satış garantisi ile üretim yapıyor

Bu yeni uygulama sayesinde sürücüler, kimlik ve ehliyet kartlarını ayrı ayrı taşıma zorunluluğundan kurtulacaklar, böylece günlük yaşamlarını daha kolay ve pratik bir şekilde sürdürebilecekler.