4 Nisan 2024 tarihinde Tokat ve çevresinde planlanan elektrik kesintisi, bölgedeki yerleşimcileri uzun süreli bir enerji eksikliğiyle karşı karşıya bırakacak. İşte kesintinin detayları:

Saat 08:30 ile 09:30 arasında yapılacak olan ilk kesinti, TOKAT, ERBAA, AĞCAALAN, TEPEKIŞLA ve DEMİRTAŞ köylerini etkileyecek. Şebeke çalışması sebebiyle gerçekleştirilecek olan bu kesinti, iş sağlığı ve güvenliğinin de gözetilerek planlanmıştır.

Aynı gün saat 09:00 ile 15:00 arasında ise TOKAT, TURHAL ve YENİSU KÖYÜ bölgelerinde ikinci bir kesinti gerçekleşecek. Bu kesinti de şebeke çalışması nedeniyle yapılacak olup, iş sağlığı ve güvenliği ön planda tutularak planlanmıştır.

Elektrik kesintileri, bölgedeki yaşamı ve iş süreçlerini etkileyecek olup, vatandaşların gerekli önlemleri almaları önem arz etmektedir. Kesintilerin öncesinde elektronik cihazların kapatılması, gıda ve su gibi temel ihtiyaçların karşılanması gerekmektedir.

'Tarım'dan kuraklığa dayanıklı bitki uyarısı! 'Tarım'dan kuraklığa dayanıklı bitki uyarısı!

Yetkililer, kesintilerin mümkün olduğunca kısa sürede tamamlanması için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtmişlerdir. Ancak bölgedeki vatandaşların, elektrik kesintisi süresince olası zorluklara karşı hazırlıklı olmaları önemlidir.

Elektrik kesintileriyle ilgili güncel bilgileri takip etmek ve kesinti süresince güvenliği sağlamak için vatandaşların yerel yetkililerin duyurularını takip etmeleri gerekmektedir.