31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerinde Tokat Belediye Başkanı seçilen Mehmet Kemal Yazıcıoğlu’nun Belediye Başkan Yardımcısı olarak kimleri atayacağı merak edilmekte. Kulis bilgilerinde ilk atadığı ismin Recep Bozdemir olduğu yer aldı. Peki, Adı Tokat Belediye Başkan Yardımcılığıyla anılan Recep Bozdemir kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne, evli mi, çocuğu var mı? İşte detaylar...

Adı Tokat Belediye Başkan Yardımcılığıyla anılan Recep Bozdemir kimdir?

Resmi açıklama beklenirken sosyal mecrada Recep Bozdemir, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanmasından ötürü tebrik mesajları aldı. 
Recep Bozdemir kimdir? sorusu en çok arananlar arasında yer aldı.

Peki Recep Bozdemir kimdir? sorusuna verilecek yanıtların başında Milletvekilliği seçimlerinde MHP Tokat Milletvekilliğinde 2. Sıra adayı olduğu geliyor. Seçim sonuçları açıklandığında az bir oy farkıyla MHP’nin Tokat’taki ikinci milletvekili olmayı kaçıran Recep Bozdemir, 31 Mart seçimlerinde MHP Adayı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu’nun Tokat Belediye Başkanı olmasıyla birlikte Tokat Belediye Başkan Yardımcısı olarak hizmet verecek ilk isim olarak gösterildi.

Murat Hançer konuklarını ağırlamaya devam ediyor Murat Hançer konuklarını ağırlamaya devam ediyor

Recep Bozdemir, hali hazırda Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olarak görev yapıyor. Aynı zamanda Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Tokat Şubesi başkanlığını yürütüyor.

1977 yılı Tokat merkez Taşlıçiftlik Köyü doğumlu olan Recep Bozdemir, ilk orta ve lise eğitiminin ardından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin Spor Bilimleri Fakültesinden mezun oldu ve akademik kariyerini de yaparak burada Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya devam etti. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bilgiler geldikçe haber güncellenecektir.