Haber-Foto: Mustafa Işık (Özel Haber)

Tokat’ta Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, çoğu sektörde yaşanan bayram telaşı baklavacılarda da sürüyor. Siparişini son güne bırakmak istemeyen vatandaşlar baklavacıların yolunu tutarken, tatlı imalathanelerinde gözle görülür yoğunluk yaşanıyor. Bayram tatlıları tezgahlarda yerini alırken, bayram telaşına erken giren baklavacılar, oluşan yoğunluktan memnun görünüyor. Tüketici talebini karşılamak için çalışan baklava ustaları, mağaza satışlarının yanı sıra online siparişlere yetişmek için de büyük emek harcıyor. Siparişler doğrultusunda cevizli baklava kilogramı 300 TL, fıstıklı baklava ise, kilogramı 400 TL’den satış yapılıyor.

CHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Ayan: "Şeriat İsteyenler İran’a Gitsin" CHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Ayan: "Şeriat İsteyenler İran’a Gitsin"

Baklavacılarda Bayram Telaşı Başladı (4)-1“Cevizli Baklava 300, Fıstıklı Baklava 400 TL”
25 yaşındaki Veysel Güngör, yaşanan yoğunluğa ilişkin bilgi verdi. Kurban Bayramı’nın baklavacılar için bereket ayı olduğunu belirten Güngör, “Kurban Bayramı’nın vazgeçilmezi olan baklava olduğundan yoğunluk her zamankinden daha fazla. Halkımızın bugünlerde bayram olmasından dolayı ve emeklilerimizin de ikramiyelerini almasıyla yoğunluğumuz daha da artmış vaziyette. 30 yıllık süre gelen bir damak tadıyla halkımızın bayramda tatlı ihtiyacını karşılıyoruz. Aldığımız siparişler doğrultusunda cevizli baklavalarımızın kilogramı 300 TL, fıstıklı baklavalarımızın kilogramı ise 400 TL'dir. Siparişlerimizi 3 gün boyunca almaya devam edeceğiz. Bayramlarda sofralarımızın vazgeçilmezi olan son günlere bırakılmasın. Vatandaşlarımızın da rica ediyoruz. Herkese hayırlı bayramlar diliyorum.” açıklamasında bulundu.Baklavacılarda Bayram Telaşı Başladı (1)

Baklavacılarda Bayram Telaşı Başladı (2)-1

Editör: Mustafa Işık