Dünyanın 2. büyük kanyon vadisi olarak bilinen Ihlara Vadisine Aksaray Belediyesi tarafından yaptırılan Cam Teras projesi ilkbaharın renkleriyle bezenen tabiatın güzelliğini seyretme imkanı sunacak. Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Cam Teras projesi ile yerli ve yabancı turist sayısının 2 katı artacağını kaydetti.

Yıllık 600 bin yerli ve yabancı turisti ağırlayan Ihlara Vadisindeki Cam Teras projesi sona yaklaşılırken, teras bölümünde çalışmalar tamamlandı. İlkbaharın gelmesi ve vadinin yeşile bürünmesi ile yerden 150 metre yükseklikteki cam terasın görsel zenginlikleri izlemek için önemli bir durak olduğu ortaya çıktı.

Jandarma’dan kurbanlık nakli yapan araçlara denetim Jandarma’dan kurbanlık nakli yapan araçlara denetim

Yapımına devam edilen Ihlara Vadisi Cam Teras ve sosyal tesis projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Şehrimizin her bölgesinde doğal ve tarihi birçok güzellik bulunuyor. Bizler de bu güzelliklerin görülmesi ve gün yüzüne çıkartılması açısından projeler geliştiriyoruz. Ihlara Vadisi üzerinde hayata geçirdiğimiz Cam Teras ve sosyal tesis projesi de bunlardan bir tanesidir. Yıllık 600 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği vadimizin ziyaretçi sayısını bu projemiz ile artırmayı planlıyoruz. Cam Teras ve sosyal tesis projemiz, 150 metre yükseklikte ve 12 metre uzunluğunda olan Ihlara Vadisi’nin en hâkim noktasına inşa ettiğimiz projemiz, ziyaretçilerimize eşsiz bir manzara keyfi sunacak. Ihlara Vadisi Cam Teras projesi içerisinde amfi tiyatro, yürüyüş yolu yapımı, restoran, mescit, bebek bakım odaları, tuvaletlerin yapımı, fotoğraf çekim alanları oluşturduk. Şehrimizin tüm değerlerini gün yüzüne çıkartmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: iha