Bayburt’ta ’Kanser Haftası’ nedeniyle yürüyüş etkinliği yapıldı, kanser hastalığına yürüyüşle dikkat çekildi.

Hafızlık Kur’an Kursları Arası Futbol Turnuvasının finali yapıldı Hafızlık Kur’an Kursları Arası Futbol Turnuvasının finali yapıldı

’1- 7 Nisan Ulusal Kanser Haftası’ dolayısıyla toplum tabanlı kanser taramalarını yaygınlaştırmak, kanser konusunda farkındalık oluşturmak, toplum bilincinin geliştirilmesi amacıyla Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü ile Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle yürüyüş düzenlendi.

’Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarır’ temalı yürüyüş etkinliğinde Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, sağlık çalışanları ve vatandaşlar 15 Temmuz Şehir Parkı girişinden yürüyüşe başladılar.

Yürüyüşe, İl Milli Eğitim yöneticileri, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, şube müdürleri, sağlık çalışanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yürüyüşün ardından İl Sağlık Müdürlüğü tarafından stant açılarak vatandaşların ücretsiz olarak tansiyon ve şeker ölçümü yapıldı. Katılımcılara sağlıklı beslenme, obezite, fiziksel aktivite, kanser, diyabet konularıyla alakalı broşürler dağıtıldı. Program, meyve ve su ikram edilmesinin ardından son buldu.

Kaynak: iha