Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Aşağı Sanayi Sitesi’nde kamulaştırılan alandaki hurdacıların taşınmasıyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Kentte metal, kağıt, plastik gibi atıkların toplanması, işlenmesi ve geri dönüşüme kazandırılması alanında faaliyet gösteren işyerleri Çorum Sanayi Sitesi’nde kendi meslek türlerine uygun alanda toplanıyor. Çorum Belediyesi tarafından yapılan imar planı değişikliği ve bu kapsamda yürütülen kamulaştırma işlemleri doğrultusunda aşağı sanayi sitesinde bulunan ruhsatsız işyerlerine yasal süre verilerek tahliye edilmesi istenmişti.

Çorum'da yanan ev kullanılamaz hale geldi Çorum'da yanan ev kullanılamaz hale geldi

Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 20 hurdacıdan 15’nin tahliye işleminin gerçekleştirildiği belirtilerek, “Taşınmaları uygun dükkan bulamayan 5 işyerine de 15 gün ek süre verildi. Bu süre içerisinde kalan 5 iş yerinin de tahliyesi sağlanacaktır. Çevre ve görüntü kirliliği oluşturan ve zaman zaman yangın olaylarına sebep olan bu işyerlerinin uygun alanlara taşınması çalışması Zabıta Müdürlüğümüz tarafından takip edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: iha