2024 KPSS soru ve cevap anahtarı yayımlandı 2024 KPSS soru ve cevap anahtarı yayımlandı

Ankara’nın Gölbaşı Belediyesi, vatandaşların daha rahat ve güvenli bir şekilde vakit geçirebilmesi için Atatürk Sahil Parkı’nda zemin iyileştirme ve ıslah çalışması gerçekleştiriyor. Ayrıca parktaki eski kamelyalar belediyenin öz kaynaklarıyla üretilen yeni kamelyalarla değiştiriliyor.

Ankara’nın en gözde parklarından biri olan Atatürk Sahil Parkı’nda, Gölbaşı Belediyesi yenileme çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında zeminde biriken suyun göle ulaşması için kanal açılarak borular döşendi. Parka gelen ziyaretçilerin daha güvenli ve konforlu bir şekilde zaman geçirmesi için zemin yenileme çalışması yapılıyor. Ayrıca, parkta yer alan eskimiş kamelyalar belediyenin öz kaynaklarıyla yapılan yeni kamelyalarla değiştiriliyor.

Gölbaşı Belediyesi ekipleri parkın genel bakım ve düzenleme çalışmalarına ise devam ediyor.

Daha modern ve kullanışlı bir alana kavuşacak parkta yapılan çalışmalar sırasında, alanın doğal dokusu korunuyor.

“Amacımız Atatürk Sahil Parkı’nı doğayla iç içe bir yaşam alanı haline getirmek”

Atatürk Sahil Parkı’nın ilçenin en önemli dinlenme alanlarından biri olduğuna vurgu yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, “Burada yapılan zemin iyileştirme ve ıslah çalışmaları ile vatandaşlarımızın parkımızda daha keyifli vakit geçirmesini hedefliyoruz. Zeminde biriken suyun kanallarla göle yönlendirilmesi, parkın daha sağlıklı ve güvenli bir yapıya kavuşmasını sağlayacak. Yenileme çalışmalarıyla, parkımızın doğal dokusunu korurken, daha modern ve estetik bir görünüme kavuşturuyoruz. Parkımızda kullandığımız kent mobilyalarını ise belediyemizin bünyesindeki atölyelerde yapıyoruz. Amacımız, Atatürk Sahil Parkı’nı herkesin rahatça kullanabileceği, doğayla iç içe bir yaşam alanı haline getirmek. Çalışmalarımız en kısa sürede tamamlanacak ve halkımızın hizmetine sunulacaktır” dedi.

Kaynak: iha