İSTANBUL (AA) - Goodyear, 2021'de açtığı Akron Ohio'daki merkezin ardından Lüksemburg'da yeni simülasyon merkezini faaliyete geçirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Goodyear, lastik tasarımı ve geliştirilmesinde yeni bir döneme geçiyor.

Goodyear, Orijinal Ekipman Üreticileri'yle (OEM) işbirliğini geliştirmek ve kişiselleştirilmiş ürün geliştirme yoluyla elit lastik performansını desteklemek için tasarlanan Simülasyon Merkezi’ni Lüksemburg'da açtı.

VI-grade tarafından geliştirilen DiM250 DİNAMİK Sürüş Simülatörü ile donatılan merkez, sanal lastik geliştirme sürecinden yararlanarak, henüz mevcut olmayan otomobil modelleri için lastik modellerini test etmek ve doğrulamak amacıyla kullanılabiliyor.

Bu da hızlı üretime olanak sağlarken, geliştirme sürecinde aracın ihtiyaçlarına uygun lastik değişikliklerinin yapılmasını sağlıyor.

Simülasyon Merkezi, Goodyear'ın güvenlik, sağlıklı yaşam ve sürdürülebilirliğe olan uzun süreli bağlılığını daha da güçlendiriyor. Simüle edilmiş sürüşün kullanılması, daha az fiziksel lastiğin üretilmesine ve daha hızlı bir üretim sürecine olanak tanıyor.

AYJE ve DeFacto'dan özel plaj koleksiyonu AYJE ve DeFacto'dan özel plaj koleksiyonu

Maserati ile Gran Turismo 2023 için özel yapım lastikler üretmeye yönelik bir ilk projenin ardından Simülasyon Merkezi, Goodyear'ı dünya çapındaki OEM'ler için özel yapım lastikler geliştirme konusunda destekliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Goodyear EMEA Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Romain Hansen, Simülasyon Merkezi'nin Lüksemburg'da açılması, Goodyear'ın mobilitenin geleceğine yatırım yapma ve onu şekillendirme konusundaki kararlılığını gösterdiğini belirterek, "Sanal lastik geliştirme ekibimiz bugüne kadar Avrupa, ABD ve Çin'in önde gelen OEM'leriyle çok sayıda proje yürüttü. Otomotiv mühendisleri sanal geliştirme sürecimizi deneyimlediğinde, hem potansiyel iş hem de olası sürdürülebilirlik etkilerini kabul ediyorlar." ifadelerini kullandı.

Kaynak: aa