Keçiören Belediyesi bünyesinde yaş almışlara hizmet veren Gönül Köşkü Huzurevi sakinleri için sinema etkinliği düzenlendi. Otobüsle sinema salonuna götürülen huzurevi sakinleri görevliler eşliğinde “Arap Kadri” isimli Türk filmini izledi.

Huzurevi sakinleri, ünlü oyuncular Ahmet Mümtaz Taylan, Necip Memili ve Zeynep Çamcı’nın başrolde oynadığı macera ve komedi türü “Arap Kadri” filminin keyfini doyasıya çıkardılar. Filmin bitmesiyle birlikte salondan ayrılan yaş almışların mutlulukları yüzlerine yansıdı. Huzurevinde yaşayan büyüklerin sosyal hayata katılımını artırmak ve keyifli bir yaşam sürmelerini sağlamak için Ankara’nın Keçiören Belediyesi tarafından önümüzdeki günlerde de çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler hayata geçirilecek.

Başkentte bayram trafiği denetimi 18 bini aşkın polisle gerçekleştiriliyor Başkentte bayram trafiği denetimi 18 bini aşkın polisle gerçekleştiriliyor

Onlar başımızın tacı

Belediyeciliğin sadece asfalt atmak, kaldırım yapmak olmadığını kaydeden Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, “Bizim belediyecilik anlayışımız doğumdan ölüme her bir vatandaşımıza hizmet etmektir. Büyüklerimiz bizim başımızın tacıdır. Büyüklerimize hürmet hem dinimizin hem de kültürümüzün gereğidir. Büyüklerimizin yaşamaktan mutlu olduğu bir ilçe oluşturmak, onların hayatlarına renk katmak bizim önceliğimizdir” dedi.

Kaynak: iha