İSTANBUL (AA) - Hyundai Motor Company, Yeni Santa Fe'yi, Yeni Tucson'u ve ilk elektrikli modeli IONIQ 5 N'i 2024 Pekin Uluslararası Otomotiv Fuarı'nda tanıttı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Hyundai, en çok rağbet gören elektrikli modellerini Çin pazarında da satışa sundu.

Çin'de uzun yıllardır büyük beğeni toplayan Tucson ve Santa Fe modelleri de müşteri beklentileri karşılamak için Avrupa'daki versiyonlara göre daha uzun ve daha geniş olarak tasarlanıyor.

Geçen yıl Goodwood Hız Festivali'nde tanıtıldıktan sonra büyük ses getiren IONIQ 5 N modeli "WCOTY- Dünyada Yılın EV Otomobili" seçilmişti.

Hyundai, IONIQ 5 N'i yılın ikinci yarısında Çin'de piyasaya sürmeyi planlıyor. Kore dışındaki ilk "N Özel Deneyim Merkezi"ni de Shanghai'da açan Hyundai, potansiyel müşterileriyle günlük ve aylık test sürüşleri gerçekleştirecek.

Çin'deki N müşterileri için motor sporları kültürünü geliştirmek isteyen Hyundai, katılımcıları gelişmiş yarış araçlarıyla da bir araya getirecek.

Hyundai, Pekin Otomobil Fuarı'nda toplam 1208 metrekarelik alandaki standda ziyaretçilerini ağırlayacak. "IONIQ 5 N" başta olmak üzere toplam 14 modelini sergileyecek olan Hyundai, aynı zamanda hidrojen teknolojisini de ziyaretçilerle paylaşacak.

Honda Motosiklet Türkiye'ye Brandverse Awards'ta altın ödül Honda Motosiklet Türkiye'ye Brandverse Awards'ta altın ödül

Hidrojen değer zincirinin üretim-depolama, taşıma-kullanma aşamalarını da sergileyecek Hyundai, özelleştirilmiş kapsamlı bir hidrojen enerjisi çözümü olarak, farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir teknolojiler geliştirmeye devam edecek.

Ayrıca Hyundai, Contemporary Amperex Technology Co.Limited (CATL) ile Çin'in Yeni Enerjili Araç (NEV) pazarına hitap etmek ve markanın elektrifikasyondaki rekabet gücünü artırmak için bir mutabakat anlaşması da imzaladı.


Kaynak: aa