Haber: Mustafa Işık

Türkiye Kick Boks Federasyonu'nun 2024 yılı faaliyet programında yer alan Spor Toto Türkiye Kick Boks Şampiyonası 07-11 Şubat 2024 tarihinde Mersin'de yapıldı. Farklı kategorilerde rakipleri ile kıyasıya mücadele eden Ersan Turan Spor Kulübü ve Niksar Yaşamboyu Spor Kulübü sporcuları toplamda 4 madalya kazandı.

Ersan Turan Spor Kulübü ve Niksar Yaşamboyu Spor Kulübü’ne kayıtlı olan ve Mersin'de Spor Toto Türkiye Kick Boks Şampiyonası için giden sporcular Tokat'a madalya ile döndü. Büyük Kadınlar, Büyük Erkekler, Genç Erkekler ve Yıldız Erkekler kategorisinde yarışan Ersan Turan Spor Kulübü ve Niksar Yaşamboyu Spor Kulübü sporcuları toplamda dört madalya aldı ve Mersin'de madalya sevinci yaşadı.  

Diyarbakır’da TOFAŞ Basketbol Kampı’na yoğun ilgi Diyarbakır’da TOFAŞ Basketbol Kampı’na yoğun ilgi

İşte Tokat'ta madalya getiren sporcular
Tokat Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencisi Ebubekir Polat Kick light branşı 94 kiloda Türkiye Şampiyonu

Niksar Nizamettin Yağıbasan Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Alperen Yançar Fighting branşı 94 kiloda Point Türkiye İkincisi

Niksar Mustafa Erol Turaçlı Fen Lisesi öğrencisi İrem Özden Point Fighting branşı 65 kiloda Türkiye Üçüncüsü

Niksar Ahmet Altıkulaç Anadolu Lisesi öğrencisi Cemre Koçboğa Point Fighting branşı 70+ kiloda Türkiye Üçüncüsü

Kick Boks’ta Tokat Rüzgârı, Sporcular Mersin’den 4 Madalya İle Döndü (7)Kick Boks’ta Tokat Rüzgârı, Sporcular Mersin’den 4 Madalya İle Döndü (8)Kick Boks’ta Tokat Rüzgârı, Sporcular Mersin’den 4 Madalya İle Döndü (6)Kick Boks’ta Tokat Rüzgârı, Sporcular Mersin’den 4 Madalya İle Döndü (5)Kick Boks’ta Tokat Rüzgârı, Sporcular Mersin’den 4 Madalya İle Döndü (3)Kick Boks’ta Tokat Rüzgârı, Sporcular Mersin’den 4 Madalya İle Döndü (4)Kick Boks’ta Tokat Rüzgârı, Sporcular Mersin’den 4 Madalya İle Döndü (2)Kick Boks’ta Tokat Rüzgârı, Sporcular Mersin’den 4 Madalya İle Döndü (1)