Ünlü teknik direktör Mustafa Denizli'nin kızı Lal Denizli, Cumhuriyet Halk Partisi'nden belediye başkan adayı olduğu Çeşme'de seçimi kazandı.  Lal Denizli, Çeşme'nin ilk kadın belediye başkanı oldu. 

Çeşme'nin ilk kadın belediye başkanı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde bazı bölgelerde sürpriz sonuçlar ortaya çıktı. MHP'li rakibine fark atarak belediye başkanlığını kazanan CHP'li Lal Denizli,Çeşme'de bir ilki başararak ilk kadın başkan seçildi. 

Çeşme'de yerel seçim yarışında son durum şöyle:

Reşadiye’de traktör ters döndü: 1’i ağır 3 yaralı! Reşadiye’de traktör ters döndü: 1’i ağır 3 yaralı!

CHP – Lal Denizli / % 53,76

MHP – Esat Tanık / % 34,45 

"Teşekkürler Çeşme"

Lal Denizli seçim sonuçlarından sonra yaptığı açıklamada, "Teşekkürler Çeşme! Çeşme halkının teveccühü ile, önümüzdeki beş yıl boyunca büyük bir onur ve gururla Çeşme’ye Başkanlık yapacağım. Bana Çeşme’nin ilk kadın Belediye Başkanı olma mutluluğunu yaşatan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Yediden yetmişe tüm yurttaşlarımıza hizmet edecek, sizlerin refahı için çalışacağım."dedi. 

 Lal Denizli kimdir?

A Milli Futbol Takımı'nın yanı sıra Galatasaray ve Beşiktaş’ın da eski teknik direktörlüğünü yapan Mustafa Denizli'nin kızı olan Lal Denizli, 1991 yılında dünyaya geldi.  Lal Denizli, Pierre Loti Fransız Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü'nü bitirdi ardından Uluslararası İlişkiler üzerine yüksek lisans yaptı. Gençlik yıllarında Odatv'de staj yapmış ve CHP Gençlik Örgütü'nde görev almıştır. Üniversite eğitimini siyasal bilimler alanında tamamlamış ve 2017 yılında arkadaşı Deniz Köletavitoğlu Ügümü ile bir organizasyon şirketi olan Dela Event'i kurmuştur.  Partide gençlik kollarından seçim saha koordinasyon alanlarına kadar birçok görevde yer alan ve bekar olan Lal Denizli, Fransızca, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.