İSTANBUL (AA) - Novo Nordisk Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından hazırlanan, Türkiye'deki "En İyi İşverenler Listesi"ne bir kez daha girdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Novo Nordisk Türkiye, "En İyi İşverenler Listesi"nde önceki yıllara göre üst sıralara yükselerek genel sıralamada 4. sırada yer aldı.

Migros, Norveç somonu alımlarını üçe katlamayı planlıyor Migros, Norveç somonu alımlarını üçe katlamayı planlıyor

Açıklamada görüşlerine yer verilen Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Selim Necdet Ortega Kızıler, Novo Nordisk'te çalışanların şirketin değerleri olarak benimsediği "Novo Nordisk Tarzı" doğrultusunda, açık iletişim ve geri bildirim kültürünün önceliklendirildiğini söyledi.

Kızıler, bu yaklaşımlarının bir sonucu olarak insan kaynakları alanında saygın bir kurum olan Great Place to Work Enstitüsü tarafından bir kez daha "En İyi İşveren" seçilmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Kapsayıcılık ve çeşitliliği destekleyen işveren yaklaşımıyla sektörde fark yarattıklarının ifade eden Kızıler, şunları kaydetti:

"İş-yaşam dengesini ön plana çıkaran, çalışanların hem mental hem de fiziksel sağlıklarını destekleyen insan kaynakları uygulamaları ile çalışanların gelişimini destekleyen ve liderlik yolunda inisiyatif veren bir şirketiz. Novo Nordisk insan hayatını iyileştirmek için adanmış çalışanları ile güçlü. Biz de çalışanlarımıza Türkiye’de ve yurt dışında hayat değiştiren kariyerlere sahip olmaları için potansiyellerini gerçekleştirmelerini destekliyoruz.

Çalışma kültürümüzde, çalışanlarımızın sürekli daha iyisini yapmak için ‘cesur’ ve ‘meraklı’ olmasını, hedeflerimize ulaşmak için denemekten vazgeçmemeyi, pozisyonlardan bağımsız ‘beraber çalışmayı’ ve iş yapışın merkezine inovasyonu almayı önceliklendiriyoruz.”

Kaynak: aa