Artova MYO'nun mavi kapak kampanyası engelliyi sevindirdi! Artova MYO'nun mavi kapak kampanyası engelliyi sevindirdi!

Bugün saat 18:52'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesine bağlı Çınarlı köyünde 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, depremin merkez üssü 37.4702 derece kuzey enlemi ve 37.0860 derece doğu boylamında yer alıyor. Sarsıntı, yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

İlk belirlemelere göre, deprem yerel büyüklük ölçeği (ML) ile 3.5 olarak ölçülürken, moment büyüklük ölçeği (Mw) ile 3.4 olarak kaydedildi. Depremin büyüklüğü ve sığ derinliği, civardaki yerleşim yerlerinde hafif hissedildi. Şu ana kadar can kaybı ya da ciddi bir maddi hasar bildirilmedi.

Depremin ilksel çözüm niteliğinde olduğu ve detaylı analizlerin devam ettiği belirtildi. Bölgede yaşayan vatandaşlar kısa süreli panik yaşarken, uzmanlar sakin olmaları ve olası artçı sarsıntılara karşı tedbirli davranmaları konusunda uyardı.

Kahramanmaraş, özellikle Pazarcık ve çevresi, geçmişte de deprem aktivitesinin yüksek olduğu bölgeler arasında yer alıyor. Bu nedenle, bölge halkının deprem konusunda bilinçli olması ve gerekli önlemleri alması büyük önem taşıyor.

Yetkililer, depremin ardından bölgeye ekipler göndererek incelemelerde bulundu ve halkın güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti. Depremle ilgili gelişmeler yakından takip edilmeye devam edilecek.

Kaynak: Haber Merkezi