Amasya’nın Taşova ilçesinde Atatürk Bulvarı üzerinde denetim yapan ekipler, çift sıra park yaparak trafiğin aksamasına neden olan ve trafik güvenliğini tehlikeye sokan sürücülere ceza yazıyor.

Taşova Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri, ilçe genelinde trafik akışının aksamaması için çift sıra park eden araçlara yönelik denetimlerini arttırdı. Vatandaşlardan gelen ihbar ve şikayetlere de anında cevap veren ekipler, Atatürk Bulvarı olarak bilinen yerde denetimlerine yoğunluk verdi. Trafik ekipleri, çift sıra park, engelli park yeri, yaya yolu üzerine uygunsuz araç pak edenler ile hatalı parklanmalara idari para cezası uyguluyor.

Hafif ticari aracın refüje çarptığı anlar kamerada Hafif ticari aracın refüje çarptığı anlar kamerada

Taşova’da, manav, market, fırın, kahvehane, nalbur gibi dükkanların bulunduğu ayrıca kaymakamlık ve belediye binasının da bulunduğu Atatürk Bulvarı’nda, konuyla ilgili sık sık kendilerine ihbar geldiğini, ikinci sıra ve çapraz park eden araçlara ceza yazmak durumunda kaldıklarını belirten trafik ekipleri, sürücülere araçlarını hatalı park etmemeleri konusunda uyarıda bulundular. Yapılan denetim ve uyarılara rağmen sürücülerin araçlarını hatalı park etmeye devam ettiklerini söyleyen ekipler, denetimlerin artarak devam edeceğine dikkat çektiler.

Kaynak: iha