Tokat Kadın Sanat ve Kültür Grubu ile Tokat Çerkes Derneği tarafından düzenlenen etkinlik, Tokat Karşıyaka Konağı'nda gerçekleşti. Program, katılımcılar tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi.

Moderatörlüğünü ve sunuculuğunu,Tokat Kadın Sanat ve Kültür Grubu Başkanı, Hacer Doğan'ın yaptığı programda, eğitimci-yazar Abdulkadir Türk, ve Eğitimci-tarihçi Aytekin Yaroğlu da birer konuşma yaptılar.  Seçkin bir davetli topluluğunun ilgiyle izlediği programda, Eğitimci-Yazar Abdulkadir Türk, Çerkeslerin sürgün olayını işlediği bir şiiriyle başladığı konuşmasında, göç olayının sebep-sonuç bağlamında sosyâl etkilerini ve niteliklerini analiz ederken Eğitimci-Yazar Aytekin Yaroğlu da kronolojik seyri çerçevesinde Çerkes'lerin yaşam  serüvenlerini ve sürgün olayını işleyen bir konuşma yaptı. 

Bakan Güler: Başarılı operasyonlarla terör örgütüne ağır darbe vuruldu Bakan Güler: Başarılı operasyonlarla terör örgütüne ağır darbe vuruldu

Çerkes atasözleri ve öz deyişleri okundu

Çerkes kültüründe yer alan atasözleri ve öz deyişlerin yer aldığı sözler, konuklara kura ile dağıtıldı ve  herkes çektiği sözü sesli olarak okudu. 

Çerkes Halk Dansları gösterileri sergilendi

Çerkes şarkılarının, Çerkesçe ve Türkçe versiyonu ile okunduğu programın son bölümünde, 
Çerkes Halk Dansları gösterileri seyircilerden büyük bir beğeni ve alkış aldı.