Haber: Mustafa Işık

Hafta sonu Tokat’ta bir dizi inceleme ve ziyaret gerçekleştiren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen; Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu ve Gedaş Genel Müdürü Ahmet Oğulbalı ile bir araya geldi. Tokat Belediyesi Başkanlık binasında yapılan toplantıda, şehirde gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmaları ele alındı.

Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (2)Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (3)Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (6)Toplantının ardından, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen ve Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, şehrin tarihi ve kültürel alanlarıyla birlikte Kaledibi bölgesinde incelemelerde bulundu. Bakan Yardımcısı Gürgen, kentsel dönüşüm için gerekli her türlü desteğin Bakanlık tarafından verileceğini belirtti.

Tokat'ta traktörle çarpışan otomobil hurdaya döndü, 2 yaralı! Tokat'ta traktörle çarpışan otomobil hurdaya döndü, 2 yaralı!

Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (4)Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (5)Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (7)Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (8)Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (9)Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Binlerce yıllık tarihi ve kültürü ile şehrimizi depreme karşı yeniliyor ve güçlendiriyoruz. Cumhur İttifakı ruhuyla birlikte daha güçlü olduğumuz inancıyla Tokat için hep birlikte üretmeye devam ediyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Sayın Vedad Gürgen, Tokat Valisi Sayın Numan Hatipoğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Sayın Mustafa Arslan, MHP Tokat Milletvekili Sayın Yücel Bulut’un katılımı ile daha yaşanabilir, çevre dostu ve modern bir Tokat şehri için kentsel dönüşüm, yerinde dönüşüm, imar planlama gibi çok kritik konularda toplantımızı gerçekleştirdik. Tarihin izlerini koruyarak, kültürel değerlerimizi yaşatarak Tokat’ımızı depreme karşı dirençli hâle getirmeye yönelik olarak kentsel dönüşüm startını verdik. Daha önce Tokat’ı ziyaret ederek şehrimizin depreme karşı yenilenmesinde gerekli talimatları veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki’ye hassasiyetlerinden ve Bakan Yardımcımız Sayın Vedad Gürgen’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız şehrimize, değerli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun. Her şey Tokat’ımız için.”

Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (11)Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (10)Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (12)Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (13)Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (14)Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (15)Tokat’ta Kentsel Dönüşüm Startı Verildi (16)

Editör: Mustafa Işık