Divan Başkanlığını; Reşadiyeliler Derneği Başkanı E. Tuğgeneral Kemal Korkmaz’ın yürüttüğü genel kurulda TOKFED Başkanı Kamil Dündaroğlu ve arkadaşları tarafından hazırlanan yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu listesi delegelerin oy birliği ile kabul edildi.

Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu listesinin oy birliği ile kabulünden sonra yönetim kurulu adına Kamil Dündaroğlu delegelere hitaben teşekkür konuşması yaptı.

Dündaroğlu, Reşadiye Derneği’nin Federasyon’a katılmasından onur duyduklarını, diğer derneklerin de katılımlarıyla Ankara’daki Tokatlıların daha da güçleneceğini ifade ettikten sonra, TOKFED’in kuruluşu ve kuruluşundan bugüne kadar yapmış olduğu etkinlikleri konu başlıkları halinde açıkladı.

TOKFED Başkanı Kamil Dündaroğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

“2007 yılında Tokatlılar Birliği Derneğinin öncülüğünde kuruluş çalışmaları başlatılan Tokat Dernekler Federasyonu ‘nun (TOKFED) kuruluşu; 12 Mart 2011 tarihinde kalabalık bir davetli kitlesi ve STK’ların katılımıyla TV’den canlı yayın ile kamuoyuna duyurulmuştur.
11 Eylül 2011 tarihinde 1. Olağan Genel Kurulu sonrasında; Tokat İl Merkezinde yerel ve genel basın yayın kuruluşlarıyla buluşarak Federasyonun kuruluş amaçları bir basın bildirisiyle yerel ve genel kamuoyuna duyurulmuştur.
14 Nisan 2012 tarihinde; Ankara’da ilk defa “Sorunları ve çözümleriyle Tokat Paneli” düzenlendi.  Tokat Valisi başta olmak üzere, milletvekilleri, bürokratlar, iş insanları, akademisyenler, STK temsilcilerinin de katılımlarıyla başarılı geçen panel Tokatlıların ve genel kamuoyunun dikkatini çekti.
Tarih ve Kültür Kenti Tokat’ın daha geniş kitlelere tanıtılması için TOKFED Plevne dergisinin ilk sayısı 2012 yılının Temmuz ayında çıkarılmış ve 14 Nisan 2012 tarihinde yapılan Sorunları ve Çözümleriyle Tokat Paneli dergide yayımlanarak dağıtımı Ankara ve Tokat’ta hemşehrilerimize ve Tokatlı olmayan dostlarımıza ücretsiz olarak dağıtılmıştır. 
Tokat Dernekler Federasyonu’nun bu çalışmaları Ankara kamuoyunun ve diğer il STK’larının dikkatlerini üzerine çekmiş ve diğer il federasyonlarıyla birlikte Başkent Ankara Meclisi’nin kurucusu ve yönetiminde yer alınmıştır. Bu federasyonların etkinliklerine katılım sağlanarak Ankara’da yaşayan Tokatlıların gizli kalmış varlığı ve gücü açığa çıkarılmaya çalışılmıştır.
TOKFED’in kuruluşundan itibaren yapmış olduğu sosyal ve kültürel etkinliklerle Tokat’ın tanıtımı için birçok başarılı çalışmaya imza atılmıştır. İlimiz Tokatla ilgili olarak kamuoyunda olumlu izlenimler oluşturan TOKFED, Tokat hakkında paneller, konferanslar ve seminerler düzenlemiştir. Bunun yanında yerel, genel ve uluslararası konularda onlarca söyleşi, ramazan yemekleri, piknikler, hemşehri ziyaretleri gibi birçok etkinliği de gerçekleştirmiştir.

TOKFED, Hemşehrilerimizin özlemle bekledikleri ve 12 yıldır yapılamayan Tokat Tanıtım Günlerinin yapılmasını üstlenmiş, kültür ve sanat etkinliğine dönüşen tanıtım günleri sosyal medya ve yerel medyanın haricinde 11 ana akım medya kanalında haber olarak yer almıştır. 
TOKFED’in bu çalışmalarının yanında diğer STK’larımızın da yapmış oldukları etkinlikler Ankara’da yaşayan Tokatlıların dayanışması ve birlikteliğinin önemini ortaya koymuştur."

Engelli Hakları 'Ulusal Eylem Planı'nı değerlendirdi Engelli Hakları 'Ulusal Eylem Planı'nı değerlendirdi