İSTANBUL (AA) - Türkiye Finans, dijital bankacılıktaki öncü vizyonu doğrultusunda yapay zeka destekli yeni dijital kanalı akıllı asistan ARI'yı hayata geçirdi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, müşteri deneyiminde dijitalleşme adımlarına hız kesmeden devam eden Türkiye Finans, yapay zeka destekli yeni dijital kanalı akıllı asistanı ARI'yı tanıttı.

Çalışkanlığın simgesi olması nedeniyle "ARI" ismi verilen sohbet robotu (chatbot) ile "Türkiye Finans Mobil" ve "İnternet Şube" üzerinden birçok bankacılık işlemleri, sanal asistan teknolojisi kullanarak daha hızlı ve kolay biçimde gerçekleştirilebilecek.

Müşterilerden ARI'nın sunduğu hizmetler dışında bir işlem talebi gelmesi durumunda anında canlı destek bağlantısına yönlendirilecek. Türkiye Finans müşterilerinin, 7 gün 24 saat diledikleri yerden finansal çözümlere daha hızlı ulaşmaları için Türkiye Finans Mobil'in en güncel versiyonunu kullanmaları yeterli olacak.

- "En çalışkan akıllı asistan ARI"

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Türkiye Finans Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Melis Tosun Arslan, "Hayat Mobil Bankan Mobil" mottosundan yola çıkarak müşterilerin her an her yerden başlatabildiği bankacılık yolculuklarını Türkiye Finans'ın insan odaklı teknoloji yaklaşımıyla güvenli, akıcı ve daha dijital bir hale getirdiklerini belirtti.

Sürekli geliştirdikleri teknolojik altyapıları ve inovasyon yaklaşımıyla müşteri deneyimini dijitalleştirmeye ve hizmetlerini geliştirmeye devam ettiklerini vurgulayan Arslan, şu açıklamalarda bulundu:

IPARD programından aldığı 2 milyon lira hibeyle yılda 100 ton peynir üretiyor IPARD programından aldığı 2 milyon lira hibeyle yılda 100 ton peynir üretiyor

"En çalışkan akıllı asistan ARI ile müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimize daha kolay erişebilmelerini ve sohbet ederek bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmelerini sağladık. Bankamızda dijital dönüşümü teknoloji yatırımları ve dijital kanallardan hizmet sunmanın ötesine taşıyor, ilgili teknolojik yetkinlikleri yatay olarak bankanın tüm birimlerine kazandırarak gerçekleştiriyoruz. ARI projemiz, bunun en güzel örneklerinden biri oldu."

Arslan, müşterilerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını önemsediklerini kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

"Yeni dijital kanalımız ARI, müşterilerimizle en yoğun iletişim kurduğumuz çağrı merkezine gelen soru ve taleplerin dijital teknolojilerle analiz edilmesiyle öğrenmeye ve gelişmeye devam edecek. Bu nedenle ARI, müşteri hizmetlerini geliştiren ve operasyonel verimliliği artıran, yapay zeka teknolojisi ile insanın el ele verdiği güçlü bir araç oldu. ARI gibi dijital projelerle tüm müşterilerimize ve çalışanlarımıza zamanlarını hediye etmek istiyoruz."

Arslan, ARI'nın sunduğu hizmet ve işlem yelpazesini sürekli olarak güncelleyerek geleceğin dijital bankacılık dünyası için çalışmaya devam edeceklerini de bildirdi.

Kaynak: aa