Orman Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Orman Benim” kampanyası çerçevesinde Yozgat Çamlığı Milli Parkında temizlik etkinliği yapıldı.

Türkiye’nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlığı Milli Parkında orman yangınlarının önlenmesi ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan öncülüğünde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Vali Özkan, kurum müdürleri, gönüllü vatandaşlar ve öğrenciler ormanlık alanda yürüyüş yaparak doğaya zarar verebilecek tüm çöpleri topladı.

Yozgat’ta aranması olan 14 şahıs yakalandı Yozgat’ta aranması olan 14 şahıs yakalandı

Hem orman yangınlarına yönelik muhtemel riskleri bertaraf etmek hem de temiz bir çevre ve doğa vurgusu yapmak adına Yozgat Çamlığı Milli Parkında temizlik çalışması yaptıklarını söyleyen Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Yaz mevsimiyle birlikte muhtemel orman yangınlarıyla karşılaşılmaması temennisinde bulunan Vali Özkan, geçen hafta itibariyle kent genelinde orman yangınlarına karşı gereken tedbirlerin alınmasına yönelik çalışma gerçekleştirdiklerini anlattı. Vali Özkan, “Orman yangınları hususunda çok geniş ve detaylı bir hazırlık çalışması yaptık. Gerek orman ekiplerimizle gerek diğer kamu, kurum ve kuruluşlarımızla birlikte alınması gereken tedbirler ve bu hususta yapılması gereken faaliyetleri detaylı bir şekilde planladık. Tabi bu hazırlıklara rağmen en büyük katkı insanımızın olacak. Bu konuda bizlere verecekleri destek ve bu konuda gösterecekleri dikkat önemli olacaktır.” dedi.

Kaynak: iha