Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi 29’uncu döneminde 250 öğrenci mezun olmanın heyecanı yaşadı.

KPSS Alan Bilgisi üçüncü oturumu yapıldı KPSS Alan Bilgisi üçüncü oturumu yapıldı

2023-2024 akademik yılı sonunda OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi, 29’uncu dönem mezunlarını görkemli bir törenle uğurladı. Beden eğitimi ve spor, antrenörlük eğitimi, spor yöneticiliği ile rekreasyon bölümlerinden 250 öğrenci mezun olmaya hak kazandı.

Rektör Yardımcısı Terzi: "Giydiğiniz cübbenin arkasında çok yetenekli kişiler bulunuyor”

Yaşar Doğu Spor Bilimleri Spor Salonunda gerçekleşen mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Terzi, "Bugün mezuniyet töreninizin gerçekleştiği Yaşar Doğu Spor Salonu’nun benim için yeri çok ayrı. Benim de mezuniyetim 20 yıl önce bu salonda gerçekleşti. Mezun olduğunuz OMÜ, çok kıymetli bir üniversite. Her katıldığım konferans veya toplantıda üniversitemizi daima zikrediyorum. Eminim burada giydiğiniz cübbenin arkasında çok yetenekli kişiler bulunuyor. OMÜ Spor Fakültesi mezunları, ülkemizi spor dallarında temsil ettiği gibi sizler de edeceksiniz. Türk bayrağının taşınmasına ve İstiklal Marşı’nın okutulmasına da en çok sebep olacak bireylersiniz. Tabii, bu mevcudiyet döneminde sizlerle beraber olan öğretim üyesi hocalarımızın büyük emeği var" dedi.

Dekan Eliöz: “Unutmayınız ki Ondokuz Mayıs Üniversitesi sizin yuvanızdır ve daima öyle kalacaktır”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Eliöz, “OMÜ, bilim ve çağdaş değerler doğrultusunda ülkemiz ve insanlık için çalışacak donanımlı insan yetiştirme misyonunu geçmişte olduğu gibi bugün de başarıyla sürdürmektedir. 2023-2024 mezunları olarak, pandemi dönemi ve deprem faciaları nedeni ile eğitiminizin bir bölümünü uzaktan gerçekleştirmek zorunda kaldık. Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi olarak bu olumsuzluklardan etkilenmemeniz için elimizden gelen gayreti gösterdiğimizden emin olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Dört yıllık eğitimini başarıyla tamamlayan ve Fakülte birinciliğini hak eden Yağmur Naz Aydın ise “Bizler bugün burada, sporun ve bilimin birleştirici gücü sayesinde toplandık, elde ettiğimiz başarılar, sadece bir başlangıç. Spor biliminin ve sporun gücüne inanarak, daha büyük hedeflere ulaşacağımıza ve topluma değer katacağımıza eminim. Her birimiz, farklı alanlarda yeteneklerimizi ve bilgi birikimimizi kullanarak, sağlıklı ve başarılı bireyler olarak topluma katkı sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere hediye ve başarı belgeleri verildi. Daha sonra öğretmen yeminini eden mezunların keplerini fırlatmasıyla tören sona erdi.

Kaynak: iha