Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu (MYO) 2023-2024 akademik yılında 138 mezun verdi.

MYO mezuniyet töreni Yaşam ve Kültür Merkezinde yapıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende; elektrik programı, elektronik teknolojisi programı, biyomedikal cihaz teknolojisi programı, mekatronik programı, kimya teknolojisi programı, otomotiv teknolojisi programı, endüstriyel kalıpçılık programı, silah sanayi teknikerliği, gıda teknolojisi programından mezun olan öğrenciler sevinçlerini aileleri ile paylaştı.

“TÜBİTAK ve TEKNOFEST’e öğrencilerimizle katıldık, katılmaya devam edeceğiz”

Törende konuşan Yeşilyurt Demir Çelik MYO Müdürü Prof. Dr. Kemal Yıldızlı, “Meslek Yüksekokulumuz, ülkemizde organize sanayi bölgeleri içinde bulunan 21 okuldan biridir. Bölgemizde ve ülkemizde 12 yıldır teknik eleman yetiştirmekte ve rekabet etmektedir. Bugün burada 9 farklı ön lisans programından başarı ile mezun olan genç teknikerlerimiz için bir araya geldik. 138 mezunumuz ise iş yerlerinde bir dönem çalışarak mezun oluyor. Bu yıl ilk kez 2+2 eğitim modeline geçiş yaparak her iki dönemde, sanayi kuruluşlarına ve KOBİ’lere öğrencilerimizi çalışmaya ve uygulamalı öğrenmeye gönderdik. Bu sayının artmasına gayret edeceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren, ön lisans eğitim-öğretim programlarımızı akreditasyonlarla belgelendirmeye, mesleki eğitim atölyelerimizi, teknik olanaklarımızı ve akademik personelimizle, eğiten, öğreten ve üreten bir OSB Meslek Yüksekokulu performansı sergileyeceğiz. TÜBİTAK ve TEKNOFEST’e öğrencilerimizle katıldık, katılmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

MYO birincisi Muhammed Eymen Kaya da mezunlar adına bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere hediye ve başarı belgeleri verildi. Ardından mezunların keplerini fırlatmasıyla beraber tören sona erdi.

Samsun'da 43 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı Samsun'da 43 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı

Mezuniyet törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren, Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Yücel Yaşar Büyüklü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, Samsun Merkez Organize Sanayi Bölge Müdürü Hakan Tütüncüoğlu, öğretim elemanları ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Kaynak: iha