Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde "Türkiye’nin Değeri Çaycuma’nın En İyisi Oluyor" programı çerçevesinde ekipman dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Kocaeli'de babasının tabancayla yaraladığı genç kız 8 aylık yaşam mücadelesini kaybetti Kocaeli'de babasının tabancayla yaraladığı genç kız 8 aylık yaşam mücadelesini kaybetti

Tarım ve Orman Bakanlığı, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanlığının “Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü ile İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü’’ yatırım projeleri kapsamında Çaycuma İlçesinde ’Türkiye’nin Değeri Çaycuma’nın En İyisi Oluyor’ programı gerçekleştirildi. İl Müdürü Nihat Ağan, Proje Ortağı firmanın Müdür Yardımcısı Elif Öztunç, Şube Müdürleri, Çaycuma İlçe Müdürü, ilgili teknik personeller ve yetiştiriciler katılım sağladı.

İl Müdürü Ağan konuşmasında; ’fındık üretiminde Ülkemizin Uluslararası arenadaki konumuna, iyi tarım uygulamalarının (İTU) gerek kaliteli ve verimli bir tarımsal üretime gerekse güvenli gıda tüketimi açısından önemine değinerek, üreticilere dağımı yapılan ekipmanların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Program kapsamında 25 üreticiye ekipmanlarının dağıtımı sonrasında tören sona erdi.

Kaynak: iha