Pursaklar Belediyesi, iki gün boyunca çocukları ‘‘Bulgaristan Pirin’den Folklor Sihri’’ tiyatro oyunu ile buluşturdu.

Pursaklar Belediyesi tarafından hizmete açıldığı günden bu yana 7’den 70’e tüm vatandaşlara hitap eden kültürel ve sanatsal gösterilerin hayat bulduğu Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesi’nde ‘‘Bulgaristan Pirin’den Folklor Sihri’’ tiyatro oyunu 2 gün boyunca çocuklarla buluştu. Bulgar folkloruna dayanan ve farklı öğeleri bir araya getiren gösteride Bulgar kırsal yaşamı ve gelenekleri konu alınırken; kukla tiyatrosu, şarkılar, dans ve dramatik oyunculuğun kombinasyonu izleyicilere sunuldu. Oyuncular, gündelik kırsal yaşamın otantik nesnelerini seyircilerin gözleri önünde kuşlara, hayvanlara ve insanlara dönüştürdü.

Bakan Uraloğlu: “94 bin 454 birim araç sayısı ile Avrasya Tüneli’nde yeni trafik rekoru kırıldı” Bakan Uraloğlu: “94 bin 454 birim araç sayısı ile Avrasya Tüneli’nde yeni trafik rekoru kırıldı”

Pursaklar’da sanata olan ilginin her geçen gün artarak devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “Tiyatro oyunu, çocuklarımız tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi. Tiyatroyu ve sanatı çocuklarımıza aşılayarak, daha bilinçli ve sanat kültürü ile yoğrulmuş nesiller yetişmesini amaçlıyoruz. Hayata dair farklı konularda çeşitli tiyatro gösterileri ile çocuklarımızın tiyatronun keyfine varmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha