Türkiye'nin sevilen oyuncularından Erkan Petekkaya'nın babasıyla ilgili üzücü bir haber geldi. Ünlü oyuncu, babası Akın Petekkaya'nın vefatını sosyal medya hesabından duyurdu. Erkan Petekkaya, Instagram üzerinden yaptığı paylaşımla sevenlerini babasının kaybıyla derin bir üzüntüye gark etti. Peki, Erkan Petekkaya'nın babası Akın Petekkaya kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne, neden vefat etti? İşte detaylar...

Erkan Petekkaya'nın babası Akın Petekkaya kimdir?

Akın Petekkaya Erkan Petekkaya'nın babasıdır. Şerife Petekkaya ile evlidir. Eşi Şerife Petekkay 2020 yılında hayatını kaybetmiştir. Ercan Petekkaya ve Ayşe Petekkaya adında 2 çocuğu daha vardır. Akın Petekkaya Diyarbakırlıdır. Yaşına ve mesleğine dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Akın Petekkaya'nın ölüm haberinin duyurulmasının ardından sevenleri ve hayranları, Erkan Petekkaya'ya taziyelerini iletmek için sosyal medyada bir araya geldi. Erkan Petekkaya'nın babasının ölüm haberi, Türk sinema ve televizyon dünyasında büyük bir üzüntüyle karşılandı. Ünlü oyuncunun babası olan Akın Petekkaya'nın ölümü, sevenleri ve sevenleri tarafından büyük bir kayıp olarak değerlendirildi.

Erkan Petekkaya, babasının vefatını duyurduğu Instagram paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Sevgili babam Akın Petekkaya'yı bu sabah kaybettik. Cenaze namazı yarın öğlen Beykoz/Kavacık Görele Mahallesi Camisi'nde kılınacak, ardından Görele Mezarlığı'nda defnedilecektir. Allah tüm büyüklerimize rahmet etsin."

Başkan Yazıcıoğlu’na Kültür Platformundan şiirli ziyaret Başkan Yazıcıoğlu’na Kültür Platformundan şiirli ziyaret

Erkan Petekkaya'nın bu duyurusu, Türkiye'deki birçok ünlü ismi derin bir üzüntüye boğdu. Seray Sever, Emel Sayın, Songül Öden, Emre Kınay, Ata Demirer, Seren Serengil gibi pek çok tanınmış isim, Erkan Petekkaya'ya taziyelerini iletmek için sosyal medya üzerinden mesajlar paylaştı.

Erkan Petekkaya'nın babası Akın Petekkaya'nın ölümüyle birlikte, oyuncunun sevenleri ve hayranları da ona destek olmak için bir araya gelerek başsağlığı mesajları yayınladılar. Türk sinema ve televizyon dünyasının bu değerli isminin kaybı, derin bir üzüntüyle karşılandı ve sevenlerinin dualarıyla anıldı.