İlimizde faaliyet gösteren Özel Medikal Park Hastanesinde, 2022 yılının Temmuz ayı içerisinde vuku bulan, geçtiğimiz cumartesi günü kamuoyuna yansıyan görüntülerde, hastanenin yoğun bakım servisinde görevli çalışanlarca bir hastaya kötü muamele edildiği görüldü. Sağlık Bakanlığı nezdinde açılan soruşturma gereğince, hastanenin faaliyetlerine geçici süreyle durdurma kararı verildiği kamuoyuna duyuruldu.

Medikal Park Tokat Hastanesi’nde yaşanan olaylar ve Sağlık Bakanlığınca verilen faaliyet durdurma kararı ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Özel hastane yönetimi, Sağlık Bakanlığı'nın faaliyetleri durdurma kararına karşı Tokat İdare Mahkemesi'ne kararın kaldırılması ve hizmetin yeniden başlaması talebiyle açtıkları davanın kabul gördüğünü bildirdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyet durdurma kararının geri alındığına dair henüz bir açıklama gelmezken resmi prosedüre göre en geç otuz güne kadar İdare Mahkemesi’nin aldığı kararın gereğinin yapılması gerekiyor. Bu noktada gözler Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi.