AK Parti'nin önemli isimlerinden biri olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Osman Karaaslan'ın ölümü, Türkiye siyasetini derin bir üzüntüye boğdu. Karaaslan, parti içindeki uzun yıllara dayanan tecrübesi ve katkılarıyla biliniyordu. Peki, Ak Partili Osman Karaaslan kimdir, kaç yaşındaydı, neden vefat etti? İşte detaylar...

İzmit Belediyesi istiridye mantarı üretiyor, halka ücretsiz dağıtıyor İzmit Belediyesi istiridye mantarı üretiyor, halka ücretsiz dağıtıyor

Ak Partili Osman Karaaslan kimdir, kaç yaşındaydı?

Osman Karaaslan, 1982 doğumludur. 42 yaşındadır. Ankara'da eğitim hayatına başladı ve akademik kariyerine Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde devam ediyordu. Niğde Üniversitesi İşletme Bölümü'nden lisans derecesiyle mezun olduktan sonra, THK Üniversitesi'nde işletme alanında yüksek lisans yapmıştı. Siyasi kariyerine Ankara İl Gençlik Kolları Üyeliği ile başlayan Karaaslan, AK Parti'nin Ankara İl Ana Kademe Yönetim Kurulu'nda da görev aldı. Parti içinde çeşitli ilçe koordinatörlükleri ve il yönetim kurulu üyelikleri yapmasının ardından, Ankara/Gölbaşı İlçe Başkanlığı görevini üstlendi.

Ayrıca, Ankara Gölbaşı Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği gibi önemli görevlerde bulundu. 28. Dönem Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı olarak da gösterildi. Siyasetteki aktif rolünün yanı sıra, iş hayatında da etkin olan Karaaslan, Özel Ankara Darüşşifa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütüyordu. Bu kurum, sağlık ve havacılık alanlarında önemli çalışmalara imza atmıştı.

Osman Karaaslan neden vefat etti?

AK Parti MKYK Üyesi ve Arge ve Eğitim Başkan Yardımcısı Osman Karaaslan, bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Siyasiler ve AK Parti camiası, Karaaslan'ın vefatıyla büyük bir üzüntü yaşadı. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş da Karaaslan için başsağlığı mesajı yayınladı ve onun değerini vurguladı.

Karaaslan'ın ani vefatı, AK Parti içinde ve Türk siyasetinde derin bir boşluk yarattı. Parti, Karaaslan'ın geride bıraktığı mirası yaşatmak ve onun izinden gitmek adına çaba göstereceğini açıkladı. Karaaslan'ın naaşı, sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı, ancak onun bıraktığı izler siyaset ve eğitim alanında uzun süre hatırlanmaya devam edecek gibi görünüyor.