Haber, Foto-Görüntü: Mustafa Işık

Tokat'ta "Sizin Hikayeniz" adlı söyleşi dizisi başladı Tokat'ta "Sizin Hikayeniz" adlı söyleşi dizisi başladı

Tokat’ta yaklaşık 7 senedir Özel Halk Otobüsünde direksiyon sallayan 64 yaşında ki Hacı Mehmet Acar, yolcularına sabah akşam dua ederek evlerine uğurluyor. Emekli olan Acar, insanların stresten ve yorgunluktan kurtulması ve evlerine huzur içinde gitmesi için sabah akşam dua ettiğini belirtti. Yapılan duaya amin diyerek karşılık bulması kendisinde mutlu olduğunu ifade eden Hacı Mehmet Acar, “dolayı Halk Otobüsü’nde yola çıktığım zaman dua ederek çıkıyorum, dualarımıza yolcularımız da amin diyorlar. Hoşuma gidiyor, çok iyi oluyor, çok güzel oluyor.” dedi. Son günlerde şoför ile vatandaşların arasında olan gerginliği dua ederek aile ortamı oluştuğunu vurgulayan Acar, yaptığı duayla şoför ile vatandaş arasında köprü olduğunu söyledi. Halkımızdan takdir aldığını ifade eden Mehmet Amca, meslektaşlarının da bunu yapmak istediğini ancak cesaret edemediklerini sözlerine ekledi.

“YAPTIĞIM DUALARDAN DOLAYI HALKIMIZDAN TAKDİR GELİYOR”

Tokat’ta yaşayan 64 yaşında ki Hacı Mehmet Acar, “insanları sevdiğini belirten 64 yaşında ki Hacı Mehmet Acar, “onlar bizim kardeşlerimiz, abilerimiz ablalarımız. Mesleğimi seviyorum, işimi de sevdiğim için verim alıyorum. İnsanlara sabahları biraz moral, işine biraz daha iyi olsun diye dua ediyoruz. İnşallah düşündüğümüz gibi oluyordur. Bu duayı akşam saatlerinde de yapıyorum. İnsanlar akşamları da eve yorgun gidiyor, belki o yorgunluğu stresi bir nevi atabilmesi için evlerine hayırlı dualarla gönderiyoruz. İyi olur inşallah. Onlara; hayırlı sabahlar, hayırlı işler, hayırlı mesailer söylüyoruz ve ülkemize, milletimize bütün hastalarımıza şifa niyetine dua ediyoruz. Allah Celle Celalühü diyor ki, ‘bir toplulukta biri kişi dua eder de buna amin diyen olursa duayı kabul ederim.’ diyor. Bundan dolayı Halk Otobüsü’nde yola çıktığım zaman dua ederek çıkıyorum, dualarımıza yolcularımız da amin diyorlar. Hoşuma gidiyor, çok iyi oluyor, çok güzel oluyor. Yaptığımız duaya şuana kadar tepki almadım, hep tebrik geldi. Takdir geldi. İnsanlara dua etmek çok güzel bir şey, biz inançlı insanlarız.  Sizlerde takip ediyorsunuz. Şoför ile halkımız genelde gerginliklerle anılıyor. Yaptığımız dua ile şoför ile halk arsında köprü görevi görüyoruz. O gerginliği atarak, daha sıcak ortam, aile gibi oluyoruz. Meslektaşlarımızda bunu görerek yapmak istiyorlar. Sadece şuan cesaret edemiyorlar, etseler ben inanıyorum ki beni de geçerler. Ben bunu 6-7 yıldır yapıyorum, nefesimin sonuna kadar yapmaya devam edeceğim.” dedi.

7 senedir yolcularını dua ederek karşılıyor (2)7 senedir yolcularını dua ederek karşılıyor (3)7 senedir yolcularını dua ederek karşılıyor (1)