İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker'in partiden istifa etmesi, partideki son dönemde yaşanan ayrılıklara bir yenisi daha ekledi. Beker'in istifasıyla birlikte İYİ Parti'nin milletvekili sayısı 42'ye düşerken, ayrılığın parti içindeki siyasi dinamikleri nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Peki, Adnan Beker Neden İYİ Parti'den İstifa Etti? Adnan Beker hangi parti? Adnan Beker milletvekili seçildi mi? İşte ayrıntılar...

Adnan Beker Neden İYİ Parti'den İstifa Etti?

Son dakika gelişmelerine göre, İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Beker'in istifasıyla birlikte İYİ Parti'nin milletvekili sayısı 42'ye düştü. İstifa kararı sosyal medya hesabından yapılan açıklama ile duyuruldu.

2017 yılından bu yana İYİ Parti çatısı altında aktif olarak görev alan Adnan Beker, 2019 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup Başkanvekili olarak seçilmişti. Ayrıca, 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde Ankara 2. bölge 1. sıradan milletvekili adayı olmuştu.

adnan-beker-istifa

Beker'in istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, İYİ Parti'nin başarısı için çalıştığını ancak artık daha fazla katkı sağlayamayacağını düşündüğü için istifa ettiğini belirtti. Ayrıca, Ankaralı hemşerileri ve Türk milletine hizmet etme azim ve inançla çalışmaya devam edeceğini ifade etti.

Adnan Beker'in istifası, İYİ Parti'de yaşanan son dönemdeki diğer ayrılıklarla birlikte değerlendirildiğinde, parti içindeki bazı üyelerin farklı siyasi tercihlere yönelme eğiliminde olduğu görülmektedir. İYİ Parti'den daha önce istifa eden isimler arasında Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, eski İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ve eski İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem bulunmaktadır.

Adnan Beker Kimdir?

Adnan Beker, 1964 yılında Ankara'da doğan bir siyasetçidir. İYİ Parti'nin 28. dönem Ankara milletvekillerinden biriydi ve kökenleri Yozgat'ın Çadırardıç köyüne dayanmaktadır.

Genç yaşlarda ticaret dünyasına adım atan Beker, kariyerinde petrol, inşaat ve enerji sektörlerinde çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur.

Lojistik yöneticisi Sakin Acı, Gemlik Belediye Meclisi'ne talip Lojistik yöneticisi Sakin Acı, Gemlik Belediye Meclisi'ne talip

İş dünyasındaki başarılarıyla birlikte, Adnan Beker aynı zamanda TOBB Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyeliği gibi önemli görevlerde yer almış ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başkanlık görevlerinde bulunmuştur.

Evli ve dört çocuk babası olan Adnan Beker, sadece iş dünyasındaki etkinlikleriyle değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine katkılarıyla da tanınmaktadır.

Adnan Beker hangi parti?

Adnan Beker, parlamentoya milletvekili olarak seçilmeden önce, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevini başarıyla yürütüyordu.

Kaynak: HABER MERKEZİ