Amasyalı Ayşe nine 126 yaşında Amasyalı Ayşe nine 126 yaşında

Amasya Üniversitesi, ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi sertifikası aldı. Bilişim teknolojileri alanında en değerli yetkinlik belgesi olduğu belirtilen sertifika ve bayrak Rektör Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’ye teslim edildi.

Tüm çalışanlarına ve öğrencilerine daha güvenli bir bilişim hizmeti sunmak amacıyla bir dizi yeni önlem ile uygulamayı hayata geçiren Amasya Üniversitesi, bilgi güvenliği konusundaki yetkinliğini uluslararası düzeyde belgelendirmek için dış tetkik sürecine tabi tutulup yapılan denetimlerde bilgi güvenliği konusunda gerekli kriterleri taşıdığı tespit edildi. Bunun üzerine bilişim teknolojileri alanında en değerli yetkinlik belgesi olan ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi sertifikası verildi.

Rektör Turabi, “ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi sertifikasını ve bayrağını teslim alan Amasya Üniversitesi, bilgi güvenliği konusundaki yetkinliğini uluslararası düzeyde belgelendirmiş oldu” dedi. Turabi, “Başarılı çalışmalarından dolayı, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Murat Kurt, Prof. Dr. Mehmet Kızılkaya, Genel Sekreterimiz Osman Akbaş, Bilgi İşlem Daire Başkanımız Metin Taşkın olmak üzere, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personeli ve emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: iha