16 Eylül Cumartesi Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) İl binasında, 2023-2024 Tokat Amatör Ligine katılacak takımlar ve istişareler için toplantı yapılacak. Başkan Sezai Işkın’ın önderliğinde yapılacak olan toplantıda dilek, temenni, lige katılacak takımlar gibi konular ele alınacak. ASKF Başkanı Sezai Işkın, konu hakkında açıklamasında, toplantıda tarih belirleme, kaç takım katılacağı ve kulüplerin dilek ve temennisini dinleyeceğiz dedi. Bu sene Tokat Amatör Liginde takım sayının 15’den fazla olacağını vurgulayan Başkan Işkın, 2023-2024 Sezonun Bölgesel Amatör Liginin 14-15 Ekim’de başlayacağını ifade ederken Niksar Belediyespor’a başarılar diledi. Ayrıca Işkın açıklamasında Tokat Amatörün yaşatılması için destek olunması konusunda yetkililere seslendi.

TOKAT AMATÖR LİGİNDE 15 ve ÜZERİ TAKIM MÜCADELE EDEBİLİR

Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Sezai Işkın açıklamasında, “2023-2024 sezonunda amatör küme çalışmaları başladı. Şimdi bu sene amatörle ilgili toplantımızı bu hafta cumartesi günü yapacağız. Tüm kulüp başkanlarına bilgi verdik. Bununla ilgili birinci amatörün sayısını belirleyeceğiz. Daha sonra başlayacak tarihi belirleyeceğiz, ondan sonra da hayırlısıyla sezonumuza başlamış olacağız. Bu sene takım sayısında artışı bekliyorum. Bu ayın beşinde kulüplerin futbola katılım müracaatları vardı. Yeşilyurt Belediyesi ayrı bir kulüp kurdu. Daha sonra Erbaa 2023 Futbol Kulübü adı altında bir kulüp kurdu. Onlar da birinci amatöre iştirak edecekler. Eğer ki geçen yılki takımlarımızda herhangi bir aksaklık olmazsa ben bu seneki saygıyı tahmin olarak 15 ve üzeri bekliyorum. Bölgesel Bal Liginin bu seneki başlama tarihi 14-15 Ekim olarak federasyon açıkladı. Niksar Belediyespor Kulübümüze de BAL ligi mücadelesinde başarılar diliyorum. İnşallah bu sene hedeflerine ulaşırlar. Kaç yıldır onlarda üst lige çıkmak için mücadele veriyorlar.

Ankara Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu, basın mensupları ile buluştu Ankara Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu, basın mensupları ile buluştu

TOKAT AMATÖRE DESTEK OLUN

Biz federasyon olarak tek başımıza şu tarih veremeyeceğiz, yönetim kurulu olarak. Cumartesi günü toplanıyoruz. Diğer kulüplerin yetkilileri ve antrenörleri iştirak edecekler. hep birlikte uygun bir karar alacağız. biz hiçbir zaman federasyon olarak bu tarihte başlatıyoruz demedik. Çünkü amatörde sıkıntı var. Nasıl var? Bu sene her şey çok pahalandı. Geçen yıl çocuklarını müsabakaya götüren arkadaşlar ne yapıyorlardı? Bir dürüm aldığında 10-15 liraya alıyorlardı, ayran dürümü. Ama bu sene bir dürüm 70-80 lira. Dolayısıyla bunun maliyeti yüksek oldu. Amatöre biraz daha dikkat edeceğiz. Tabii buradan da yetkililere sesleniyorum. Amatöre el atsınlar artık, Amatör olmadan profesyonel olmuyor. Sade yukarı takımlarla övünmenin bir anlamı yok. Burada amatöre bakmazsan bu işin temeline el atılmazsa tavan olmaz. Ben buradan da Belediye Başkanımıza, diğer yetkililere, hepsine bu konuda istirham ediyorum. El atmalarını bekliyorum. ASKF olarak bizim bir bütçemiz yok. Bu benim ikili ilişkilerimle yürüyor. Biz kulüplerden aidat bile almıyoruz. Daha hatta ve hatta ben başkan olduktan sonra kulüplerden almamız gereken katkı payını da almıyoruz. Ben kulüplerden katılım payı alsam, senede hiç almazsam 20-25 bin lira para alırım. Ben onu da almıyorum. Dolayısıyla bizim kulüplere maddi değil ama malzeme olarak yukarıya söylüyoruz. Almaya çalışıyoruz.

SPOR BAKANIMIZ OSMAN AŞKIN BAK’TAN TOKAT İÇİN DESTEK İSTEYECEĞİM

Kulüplere para dağıldı, bu sene. bir de şu var, bizim Tokat'taki kulüp başkanları, yöneticiler faaliyetlerini arttırmıyorlar. Bir iki branş yazıp gönderiyorlar, buna da 15 bin lira destek olunuyor. Ama diğer kulüplere bakıyoruz birden fazla branş yazıyor onlara da 200 bin lira yardım gönderiliyor. Bu konuda ben Cumartesi günü yapacağımız toplantıda arkadaşları uyaracağım. Fazla lisan çıkarsınlar. İlla şart değil ki, bir tarafa gidip sade futbol göstermek veya başka bir branşı göstermek. Ona göre de devlet yardım veriyor. Sayın Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’la birlikte görev yaptığım federasyon başkanlığında çok birbirimizi iyi tanıdığımız bir dostluk, çok da değerli bir kardeşimiz. Kendisine de ben gerçekten çok severim. O da bizle de hasbihal eder. Allah kısmet ederse, ben Ankara'ya gittiğimde de Tokat için istirham edeceğim. Bu kulüplere biraz katkı olursa olacak. Bu da kesin değil. Sadece aklımdaki olanı söylüyorum size.” açıklamasında bulundu.