Tokatlıların bir kez daha Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı'na güçlü bir destek verdiğini belirten Eroğlu, bu destekten dolayı gurur duyduklarını ve teşekkürlerini ileterek 2. Tur için çağrıda bulundu. Başkan Eroğlu’nun açıklaması şöyle oldu;

Tokatlı Başkan Turan Hançerli BM’de konuştu Tokatlı Başkan Turan Hançerli BM’de konuştu

“Şimdi önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 28 Mayıs tarihinde yapılacak ikinci turu bulunmaktadır. Bütün siyasi hayatı boyunca birçok badirelerden geçerken hiçbir zaman yılgınlığa düşmeden milleti için gecesini gündüzüne katan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 29 Mayıs sabahı ülkemizde Türkiye Yüzyılı başlayacaktır. Ülkemizin kazanımları bütün dünyada parlayacak, yerli ve milli kaynaklarla güçlenen ekonomik varlığımız milletimizin refahının artmasına, ülkemizin her alanda daha fazla söz sahibi olmasına vesile olacaktır.

29 Mayıs 2023 sabahı güzel vatanımız için yeni bir çağın, Türkiye Yüzyılının başlangıcı olacaktır. Milli ve yerli teknolojiden, savunma sanayinden, enerji kaynaklarından, tam bağımsızlık ve bölünmez bütünlük ilkelerinden yana tavrını net bir şekilde ortaya koyan milletimizin iradesi sayesinde gelecek gençliğimizin olacaktır. Eserler üreten, her gün biraz daha gelişmiş ve müreffeh bir Türkiye için gecesini gündüzüne katan kadrolarımız ile milletimizin güçlü iradesi ile gelecek Türkiye’nin olacaktır. 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu, bu değerleri daha güçlü bir şekilde haykıracağımız ve bütün dünyaya ilan edeceğimiz bir gün olacaktır. Heyecanımız ve coşkumuzla çalışmalarımıza devam edecek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı rekor bir oyla 13’üncü Cumhurbaşkanımız olarak seçeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle gönülden desteğini esirgemeyen hemşerilerimizin kervanına, Türkiye Yüzyılı vizyonuna partisi ne olursa olsun bütün hemşerilerimizi davet ettiğimizi belirtiyor; saygı ve selamlarımı sunuyorum.”