Haber-Foto: Mustafa Işık

Fenerbahçe, Süper Lig'de yarın Alanyaspor'a konuk olacak Fenerbahçe, Süper Lig'de yarın Alanyaspor'a konuk olacak

2009 Tokat doğumlu orta saha oyuncusu Efe Ekrem Petik, 3 senedir Aile Ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü ve Altınordu Tokat Futbol Okulun altyapısında futbol oynadı. Antrenör Hocası Ali Çevirgen nezaretinde çalışmalarını sürdüren Petik, Tokat Karması U-17 Takımında şampiyon oldu, Başta Sivasspor olmak üzere birçok takımın dikkatini çeken genç yetenek tercihini Sivas’tan yana kullandı. Sivasspor Futbol Akademi Okulunda futbolda kendini geliştirecek olan Efe Ekrem Petik, takım arkadaşlarıyla son idmana çıktı. İdman sonunda duygusal anlar yaşayan 14 yaşında ki orta saha oyuncusu Petik, takım arkadaşlarıyla vedalaştı. 2009 Tokatlı doğumlu orta saha oyuncusu Efe Ekrem Petik, hedefinin Sivasspor A Takımda oynamak olduğunu belirterek Milli Takımda oynamak olduğunu ifade etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü ve Altınordu Tokat Futbol Okulu Antrenörü Ali Çevirgen ise, Efe Ekrem Petik gibi futbolcuları yetiştirerek Tokat ve Türk Futboluna oyuncu yetiştirmek olduğunu söyledi.

“HEDEFİM A MİLLİ TAKIM FORMASI GİYMEK”

Tokatlı 14 yaşında ki orta saha oyuncusu Efe Ekrem Petik, “3 senedir Aile Ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübümüzün ve Altınordu Tokat Futbol Okulu’muzun altyapısında futbol oynadım. Hocalarımızın gayreti ve verdikleri eğitim programlarıyla kendimizi burada geliştirmeye çalıştık. Tokat Karması U-17 Takımında şampiyon olduk, benim için ayrı bir serüven oldu. Sivasspor bizleri takip etmiş, beğenmiş. Artık bundan sonra futbol hayatımıza orada devam edeceğim. Bugün arkadaşlarımla son kez idmana çıktım, kardeşlerim hepsini çok seviyorum. Hepsi ayrı bir ailem oldu. Başta hocam olmak üzere arkadaşlarım herkesin bana hep emeği var. Üzülerek ayrılıyorum. Mutluyum. Hedeflerim doğrultusunda Sivasspor’da kendimi geliştirerek A takımda oynamak.  Daha sonrasında büyük takımlara imza atarak oralarda oynamak, bunun içinde gayret edeceğiz ve çalışıyoruz. Sonrasında ki hedefim A Milli Takım forması giymek.” dedi.

“TOKAT FUTBOLUNA, TÜRK FUTBOLUNA KAZANDIRMAK”

Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü ve Altınordu Tokat Futbol Okulu Antrenörü Ali Çevirgen, “bizim üç yıldır beraber olduğumuz üzerine titrediğimiz çocuklarımızdan bir tanesi kendini geliştirdi. Belli bir noktaya geldi. Zaten birkaç hafta önce de bölge karması olarak Türkiye şampiyonu oldular. Şampiyon takımın içinde Efe Ekrem Petik’de vardı. Futbolcumuz Sivasspor'un dikkatini çekti. Birkaç kulübümüzün daha dikkatini çekti ama biz Sivasspor'da karar kıldık. Efe'yi çok istediler. Efe'nin orada başarılı olacağına inanıyorum. Çünkü kapasitesinin çok çok iyi olduğunu, kendini çok geliştirecek bir futbolcu olduğunu biliyorum. Bu bir başlangıç, o da kendi de biliyor. Bu bir bitiş değil. Bu bir final değil. Orada her şeyin başlangıcı, futbolunu orada daha fazla geliştirecek, daha iyi noktalara gelecek bundan eminim. İnşallah kendinin de söylediği gibi milli takım forması altında da göreceğiz. Ben kendine inanıyorum, güveniyorum. Onun daha iyi şeyler yapabileceğine iyi yerlere gelebileceğine ben adım kadar eminim inşallah. Biz de zaten Efe gibi birçok çocuğumuz var. O çocuklarımız da yavaş yavaş Belediye Plevnesspor'a da vermek istiyoruz. Belediye bizim takımımız. Tokat'ımızın takımı. Biz ona da inşallah akademi takımına çocuklar da vermek istiyoruz. A takımlarını da yetiştirmek istiyoruz. Amacımız bu. Öncelikle Tokat futboluna, Türk futboluna kazandırmak, amacımız bu.” şeklinde konuştu.