Ali Yücel Spor Salonunun yanında bulunan Uzunburun mevkiinde düzenlenecek olan Topçam Yağlı Pehlivan güreşlerinde 32 pehlivan, başpehlivan olmak için güreş tutacak. Topçam Yağlı Pehlivan güreşlerinde Tokatlı güreş severler bu sene Recep Kara, Ali Gürbüz, İsmail Erkal, Hüseyin Gümüşalan, Tanju Gemici, Mustafa Arslan, Nedim Gürel, Faruk Akkoyun, Ertuğrul Dağdeviren gibi Kırkpınar’da boy gösteren birçok pehlivanın güreşlerini izleme imkanı bulacak.  Farklı boylardan 500 pehlivanın mücadele edeceği güreşler 6 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak.

Topçam Yağlı Pehlivan Güreşleri organizasyonu için hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Güreş bizim ata sporumuz. Yüzyıllardır devam eden bu geleneği bizler yaşatmaya devam ediyoruz. Ata sporumuz Yağlı Güreş yarışmalarına pandemi süreciyle ara vermiştik. Bu yıl kaldığımız yerden devam edeceğiz. Kültürümüzün önemli değerlerinden biri olan güreşlerimizi Tokatlı hemşerilerimizin de ilgiyle takip ettiklerini biliyoruz. Er meydanını şimdi Tokat’ta kuruyoruz. Bu vesileyle sadece galip gelmeyi değil, ustaya ve rakiplerine saygı gibi değerleri de içerisinde barındıran bu mücadeleler, kadim kültürümüz bu etkinliklerle devam ediyor” dedi.

Başkan Eroğlu açıklamalarını “Tokatlı güreş sever hemşerilerimizi özledikleri bu etkinlikle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Topçam Yağlı Pehlivan Güreşlerimize ülkemizin dört bir yanından gelecek güreş severleri Tokat’ımızda ağırlamaktan mutlu oluruz. Bütün hemşerilerimizi ve güreş severleri Topçam Yağlı Pehlivan Güreşleri etkinliğimize davet ediyorum” ifadeleri ile tamamladı.

Topçam Yağlı Pehlivan Güreşlerinde başpehlivanlık için güreş tutacak pehlivanlar:

Ali Gürbüz

Sermest Bulut

Ali İhsan Batmaz

İsmail Erkal

Recep Kara

Salih Erinç

Abdullah Güngör

Faruk Akkoyun

Hüseyin Gümüşalan

Nedim Gürel

Tanju Gemici

Mustafa Arslan

Gökhan Arıcı

Kaan Kaya

Ali Güngör Ekin

Ertuğrul Dağdeviren

Ali Rıza Kaya

Rıza Yıldırım

Nadir Takı

Ahmet Serbest

Mecit Yıldırım

Hamza Köseoğlu

Ünal Karaman

Fatih Koyuncu

İbrahim Katkıcı

Fatih Çakıroğlu

Onur Balcı

Recep Taslak

Onur Şenel

Yalçın Öncül

Menderes Saltık

Faik Sezgin