Kurban Bayramı’nın yaklaşması sebebiyle kurbanlıkların satışa çıktığı kurban satış ve kesim merkezlerinde haşere ve mikropların önüne geçmek için Gölbaşı Belediyesi tarafından ilaçlama yapıldı.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte Konya Yolu üzeri 10’uncu kilometresinde bulunan Oğulbey Mahallesi’ndeki Gölbaşı Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde hareketlilik başladı. Türkiye’nin dört bir yanından büyükbaş ve küçük kurbanlık hayvanlar merkeze getirilirken, Gölbaşı Belediyesi ekipleri kurban pazarının daha hijyenik olması için çalışmalarına hız verdi. Çalışmalar kapsamında, kurban pazarının tüm alanları karasinek, haşere ve mikrop oluşumunun önüne geçmek için ilaçlandı.

Gölbaşı Belediyesi ekipleri, kurban pazarında satıcıların ve alıcıların sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabilmeleri maksadıyla ilaçlamalarına düzenli olarak Kurban Bayramı sonrasına kadar devam edeceklerini duyurdu.

Bakan Tunç: “90 yıllık icra yoluyla çocuk teslimi uygulamasına son verdik” Bakan Tunç: “90 yıllık icra yoluyla çocuk teslimi uygulamasına son verdik”

İlaçlama çalışmaları kapsamında kullanılan ürünlerin insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde seçildiği ve uygulamanın uzman ekipler tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Kaynak: iha