Haber-Foto: Mustafa Işık

Tokat’ta Antrenör Ali Çevirgen’in çalıştığı Tokat Samsunspor Futbol Okulu ve Antrenör Sedat Çelik’in çalıştığı TOKİ Spor Kulübü’yle Samsun Termespor Kulübü arasında hazırlık maçları yapıldı. Uzunburun Sentetik Sahasında yapılan turnuva bir gün sürdü. Sporcuların büyük sahaya adapte olması planlanan etkinlik gün boyu sürdü. Üç takım dönüşümlü olarak aralarında maçlar yaptı. Üç kulübün hedefinde sporcuların gelişimine katkısı olması için turnuvalar düzenliyor. İlki Samsun’da yapılan etkinliğin ikincisi Tokat’ta gerçekleşti. İlerleyen aylarda sporcuların gelişimi için yapılan etkinliğin devamı yapılması planlanıyor.

Tokat Samsunspor Futbol Okulu Antrenörü Ali Çevirgen

“ÇOCUKLARININ GELİŞMESİ ÖNEMLİ”

Tokat Samsunspor Futbol Okulu Antrenörü Ali Çevirgen, “bugün mini bir turnuva düzenledik. Samsun termeden bir takım geldi, sağ olsunlar. Ordan buraya kadar geldiler. Biz de burada TOKİ kulübüyle beraber 3 kulüp aramızda çocukları geliştirmeye yönelik bir etkinlik yaptık. Maçtan hiçbir farkı yok. Bizim için resmi maç veya normal hazırlık maçı önemli değil, çocuklarının gelişmesi önemli, puan da önemli değil. Biz burada çıktık U-13 grubuyla hazırlık maçları yaptık. Hazırlık maçlarıyla bu da mini bir turnuva oldu. Bir gün süren etkinlik çok verimli geçti, çocuklar açısından. Yapılan etkinliğin amacı U-13 grubu yani 2011-12 doğumlu çocuklarımızın böyle maç yaparak gelişimlerini sağlamak. Bunun içinde büyük sahaya yeni geçtiler. Bu grup geçen sene küçük sahada yapıyordu. Çocukların büyük sahaya alışımı gelişmeleri için, her maç çocukları için bir gelişim demektir. Samsun'dan da bir takım geldi. Onlar da tabii ki aynı şeyleri düşünüyorlar. Amaç çocuklarımızın gelişmesi, futbol olarak gelişmesi, saha olarak da büyük sahaya alışmaları için böyle büyük sahada maç yaptırıyoruz. Önce Samsun terme, TOKİ yaptı. Sonra biz Samsun termeyle maç yaptık. Sonra şimdi TOKİ ile maç yapıyoruz. Güzel geçiyor maçlarınız. Bu tur etkinliklerin devamı gelecek. Biz Samsun’a gideceğiz. Ondan sonra onlar buraya gelecek. Ondan sonra Samsunspor kulübünün düzenlemiş olduğu turnuvalara da gideceğiz. Maksat Tokatlı çocuklarımıza, sporcularımızın ne kadar fazla maç yaparsa o kadar kendini geliştiriyorlar. Tabii ki bu işler birden olmuyor. Temelimizi yapıyoruz şu anda. Temelimiz sağlam geliyor. İnşallah futbolcu yetiştirip Tokat’a ne kadar faydalı olabiliriz? Derdindeyiz. Tokat’ın sporcusuna ne kadar faydalı olabiliriz? Biz bunun peşindeyiz. Futbol okullarımız, kulübümüz hep bu amaçla çalışıyor. Biz yenilmek hiçbir zaman istemiyoruz ama yenilmekten veya yenmekten daha önemli olan şey, çocuklarımızın futbol oynayarak doğru antrenmanlarla kendini geliştirmesi, ileride iyi bir futbolcu olması hem kendi şehrine memleketine hem de ailesine herkese katkıda bulunması iyi yerlere gelmeleri amacımız bu.” dedi.

Samsun Termespor Kulübü Başkanı Ali Osman Caniklioğlu

“BU TUR ETKİNLİKLER SPORCULARIMIZIN GELİŞİMİ İÇİN İYİ OLUYOR”

Tokat'ta Elektrik Kesintisi! İşte Etkilenen İlçe ve Mahalleler Tokat'ta Elektrik Kesintisi! İşte Etkilenen İlçe ve Mahalleler

Samsun Termespor Kulübü Başkanı Ali Osman Caniklioğlu, “güzel bir etkinlik oldu. Aslında bunun birincisini biz Samsun Terme’de yaptık. Buraya yapılan etkinliğin iadesini yapmak için geldik. Allah razı olsun, güzel karşıladılar. Teşekkür ediyorum. Bu tur etkinlikler sporcularımızın gelişimi için iyi oluyor. Elimizden geldiğince onların gelişimi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başka etkinliklerde yapacağız inşallah.” diye konuştu.

Küçük futbolcuların gelişimi için etkinlik yapıldı (3)Küçük futbolcuların gelişimi için etkinlik yapıldı (2)