KAEÜ öğretim üyesi ulusal şiir yarışmasında ödül aldı KAEÜ öğretim üyesi ulusal şiir yarışmasında ödül aldı

Kırşehir’de lise öğrencilerine Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) tanıtımı yapıldı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından üniversite tanıtım etkinliği düzenlendi. Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yasin Gülşen, Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine Şener, dekanlar, müdürler, lise müdürleri ile öğretmenleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine Şener, etkinliğin amaçlarına değindiği konuşmasında Ahiliğin izinde mükemmelliğe yolculuk eden üniversitenin lise öğrencilerine tanıtıldığını ve üniversite öğrencileri ve lise öğrencilerinin de kariyerlerini şekillendirmede yol gösterici misyon üstlendiğini söyledi.

Rektör Kasım Karahocagil ise lise öğrencilerine Ahilik ve Prensiplerinin öğrencilik dışında da gençlere fayda sağladığını belirttiği konuşmasında, " Yapabileceğinizin en iyisini yapın ve hayatınızın kararını en doğru şekilde alın. Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) başarılar dilerim" dedi.

Program, öğrencilerin soruları ve karşılıklı iletişimle devam etti.

Kaynak: iha