Kocaeli'den Etkili İletişim ve Beden Dili eğitimi Kocaeli'den Etkili İletişim ve Beden Dili eğitimi

Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ SOL) Genel Başkanı Hüseyin Alpay, Millî Eğitim Bakanlığı'nın, geçtiğimiz eğitim öğretim yılının ikinci yarısında uygulamaya koyduğu “1 öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek verilmesi uygulaması”nın bu yıl kaldırmasına tepki gösterdi. Alpay konuya ilişkin yazılı açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti çocuklarını besleyecek güce ve kudrete sahiptir. Böylesi bir karar, kadim devlet anlayışımıza, Anayasamızdaki sosyal devlet tanımlamasına aykırıdır ve çok yanlıştır.” dedi.

“DEVLET ÖĞRENCİLERİN BİR ÖĞÜN YEMEK ÜCRETİNİ KARŞILAYACAK GÜÇTEDİR”

Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ SOL) Genel Başkanı Hüseyin Alpay, bakanlığın geçtiğimiz eğitim öğretim yılının ikinci yarısında başlattığı “1 öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek verilmesi uygulaması”nın bu yıl kaldırmasını ve bazı okul öncesi eğitim gören okullardaki öğrenci velilerinden ilk yarı için yemek ve personel ücreti olarak para istenmesini protesto etti. Genel Başkan Hüseyin Alpay, devletin öğrencilerin bir öğün yemek ücretini karşılayacak güçte olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti:

“ÇOCUKLARIN 1 ÖĞÜN YEMEĞİNDEN TASARRUF YAPILMAZ”

“Okul kantinlerinde bir tostun fiyatı 35 liradan başlıyor. Birkaç öğrencinin bir tostu paylaştıklarına dair duyumlar alıyoruz. Çocuklar sağlıklı beslenemedikleri gibi bu durum sosyal yaralara yol açıyor, toplumsal dengelerimiz çocuklarımızın psikolojilerinin bozulmasıyla evlatlarımızda derin izler bırakıyor. Çocukların 1 öğün yemeğinden tasarruf yapılmaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti çocuklarını besleyecek güce ve kudrete sahiptir. Ücretsiz öğün uygulamasının rafa kaldırılması doğru değildir. Böylesi bir karar, kadim devlet anlayışımıza, Anayasamızdaki sosyal devlet tanımlamasına aykırıdır ve çok yanlıştır. Milli Eğitim Bakanlığı bu yanlıştan bir an evvel dönmelidir.”