alpay 3

Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ SOL) Genel Başkanı Hüseyin Alpay açıklanan “Orta Vadeli Program”ın yurttaşlara yönelik “acı reçete” olduğuna vurgu yaparak ’nin gerçek anlamda bir “sefalet programı” olduğunu söyledi.

İktidar tarafından açıklanan “Orta Vadeli Program” hakkında yazılı bir açıklama yayımlayan Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay “OVP’de belirsizlikler ve acı reçete var. Vatandaşa 2024 yılına kadar bu zam ve zulüm ortamının devam edileceği açıkça söylenen Orta Vadeli Program, esasında bir ‘sefalet ve yoksulluğun derinleşerek kökleşmesi’ programıdır.” dedi.

“EMEKÇİLERİN ÜZERİNDEKİ VERGİ YÜKÜ KALDIRILSIN,

BAĞ-KUR PRİM İNDİRİMİ SAĞLANSIN”

Düğünde takı yerine taktıkları şeyi görenler şaştı kaldı Düğünde takı yerine taktıkları şeyi görenler şaştı kaldı

Açıklamalarında emekçilere yönelik acil tedbirler alınmasını isteyen Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ SOL) Genel Başkanı Hüseyin Alpay, “Emekçilerimizin sırtındaki vergi yükü alınmalıdır. Vergi dilimleri ücretli çalışanların lehine yeniden düzenlenmeli, memur, emekli maaşları ve asgari ücrete enflasyonun üzerinde zam yapılmalıdır. Bağ-Kur’lu esnaflarımıza verilen prim günü indirimi de TBMM açılır açılmaz gerçekleştirilmelidir” ifadelerine yer verdi.

Alpay açıklamasında ayrıca, bütün toplum kesimlerinin enflasyonun altında ezildiğine işaret ederek, kalıcı ve köklü iyileştirmelerle vatandaşların hayatlarının bir an evvel kolaylaştırılması gerektiğini sözlerine ekledi.