Sinop’ta denizin altından çıkan çöpler şaşırttı Sinop’ta denizin altından çıkan çöpler şaşırttı

Okulların tatil olmasıyla birlikte kız ve erkek öğrencilere yönelik Yaz Kur’an Kursları açıldı. Sinop il genelindeki bin 200 mekanda çocuklara 7 hafta boyunca dini konularda eğitim verilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen Yaz Kur’an Kursları, kapılarını öğrencilere açtı. Sinop Alaaddin Camii’nde Yaz Kur’an Kursları için tören düzenlendi. Programa katılan Sinop Valisi Mustafa Özarslan, burada yaptığı konuşmada eğitimin önemine vurgu yaptı. Vali Özarslan, “Eğitim ilk olarak ailede başlar. Çocuklarımız büyüyünce artık aile ortamından çıkıp sosyal çevresi de değişmeye başlıyor. İşte burada bazı ortak değerlerimiz, ortak kıymetlerimizin öğrenilmesi gerekiyor. O yüzden bu mekanlar çok değerli ve çok önemlidir” dedi.

Törende konuşan İl Müftüsü Paşa Bektaş da Sinop il genelinde belirlenen yaklaşık bin 200 mekanda çocukların 7 hafta boyunca kurs göreceğini söyledi. Bektaş, “Kurslarımız 1 Temmuz itibarıyla başladı. 16 Ağustos tarihinde sona erecek. Geçen yıl itibari ile il genelindeki Yaz Kur’an Kurslarımızda 8 bin civarında öğrenciye ulaşmıştık. Bu sene inşallah bu rakamın üzerine çıkacağız. İl genelinde yaklaşık bin 200 mekanda kurslarımız olacak. Bu mekanlarımızda bin 250 civarında çeşitli kademelerde görevlilerimiz hizmet verecek. Kur’an kurslarımızda tabi dinimizin temel kitabı olan Kur’an-ı Kerim, ibadet, namaz, oruç bunun yanında Peygamber Efendimizin hayatı öğretilecek. Yine sosyal ve kültürel faaliyetlerimizde yer alacak. Çocuklarımız için verimli bir dönem geçmesini temenni ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: iha