Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nden aday gösterilen Sofya Alağaş, Siirt Belediye Başkanı olarak seçilerek, ilin siyasi arenadaki dengelerini değiştirdi. Peki, Sofya Alağaş kimdir, kaç yaşında, nereli? Siirt Belediye Başkanı Sofya Alağaş evli mi, eşi kim, mesleği ne? İşte detaylar...

Sofya Alağaş kimdir?

Sofya Alağaş, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nden Siirt Belediye Başkanı seçildi.

Siirt'in Pervari ilçesinin Erkent köyünde 1990 yılında doğan Alağaş, ailesiyle birlikte 1993 yılında Adana'ya yerleşti. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Adana'da tamamlayan Alağaş, daha sonra muhabirlik yaparak gazetecilik alanında deneyim kazandı. Ayrıca çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif olarak çalıştı.

Survivor Damla Can kimdir, kaç yaşında, nereli? Damla Can nerede çalışıyor, sevgilisi kim, Survivor'a kaç defa katıldı? Survivor Damla Can kimdir, kaç yaşında, nereli? Damla Can nerede çalışıyor, sevgilisi kim, Survivor'a kaç defa katıldı?

Sofya Alağaş'ın Siirt Belediye Başkanı olarak seçilmesi, yerel siyasette önemli bir dönemeç olarak kabul ediliyor. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin bu başarısı, Siirt'in yönetimine yeni bir soluk getirmesi bekleniyor. Alağaş'ın, göreve gelmesiyle birlikte il genelindeki beklentilerin nasıl karşılanacağı merakla bekleniyor.