2023-2024 BAL'da Yer Alacak Takımlar 2023-2024 BAL'da Yer Alacak Takımlar

Haber-Foto: Mustafa Işık

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte yaz boyunca Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde ki Spor Okulları’nda sona erdi. Yaz boyunca çocuklara birçok branşta hizmet verildiği Spor Okulları’nda Tokat’ta en çok yüzme branşı rağbet gördü. Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eger açıklamasında, yaz spor okullarına, ilimizde devam eden spor çalışmaları ve yapılacak olan spor yatırımları hakkında bilgiler verdi. Yaz spor okullarının dolu dolu geçtiğini belirten Müdür Haşim Eger,   bir önce ki yıllara göre özellikle yüzme, voleybol, tekvando gibi bütün branşlarda bir artış olduğunu söyledi. Ali Yücel Spor Salonunun çevre düzenlemesi ve iç dizaynı yapılarak yeni bir görünüme kavuşacağını belirten Eger, 2500 Kişilik Spor Salonun bitmesiyle Tokat’ta üst düzey takım sporları ve ferdi sporları seyrettireceklerinin ifade etti.

BÜTÜN BRANŞLARDA BİR ARTIŞ OLDUĞUNU GÖZLEMLEDİK

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eger açıklamasında, "Yaz spor okullarımız dolu dolu geçti. Özellikle yüzme, voleybol, tekvando, hemen hemen açmış olduğumuz bütün branşlarda bir artış olduğunu gözlemledik bir önceki yıla göre. Bu da bizi mutlu ediyor. Filenin sultanlarının müsabakaları devam ediyor. Önce dünya şampiyonası onların orada elde etmiş oldukları başarılar, peşinden de Avrupa Şampiyonası'ndaki elde edilen başarılar ile özellikle gençlerimizin, sporcularımızın voleybola daha fazla ilgi ve alakasının olduğunu gözlemliyoruz. Çünkü bu müsabakalar devam ederken ve sonunda Voleybol branşıyla tanışmak isteyen çok öğrenci ve öğrenci velileri geldiler. Bu da bizi mutlu ediyor. Elde edilen başarılar hangi branş olursa olsun herkesin o yöne doğru gitmesini sağlıyor.  Bunun yanında Türkiye geleneksel güreşler federasyonunun Türkiye Yıldızlar Karakucak Şampiyonası'nı yaklaşık 550 civarında sporcu katıldı,  hem ilçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve özellikle de İlçe Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok özverili bir şekilde Almus gibi küçük bir ilçemizde bu organizasyonu eksiksiz ve noksansız olarak tamamladılar.

HEDEFİMİZDE TOKATLI SPORSEVERLERİN ÜST DÜZEY TAKIM SPORLARI VE FERDİ SPORLARI SEYRETTİRMEK

Sportif faaliyetlerimiz kapsamında Ali Yücel Spor Salonu'muzun çevre düzenlemesi ve iç dizaynı, spor salonu yeni yapılmış bir görünüme kavuşacak. İçerisindeki koku olduğu gibi gidecek. Sporcular soyunma odasına girdikleri zaman neşeli bir şekilde yapacakları müsabakaya çıkacaklar her şey baştan aşağıya değişti. İnşallah onun devamında oradaki mevcut sentetik sahamızın gece aydınlatmasını yaptığımız zaman hem kulüplerimiz gece antrenmanlarını daha rahat yapacaklar ve gece maçlarının oynatacağız. Gece maçlarını oynattığımız zaman şöyle düşünün; halı sahalarda bile insanlar ışığın altında oynarken bir hevese geliyorlar, daha farklı oluyor. Amatör sporcularımız için de daha iyi olur diye düşünüyorum. Bunun yanında 2500 kişilik spor salonu son sürat devam ediyor. Bittiği zaman Uzunburun ile birlikte Ali Yücel spor salonuyla birlikte çok üst düzey takım sporları veya ferdi sporlara ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum.  Hedefimizde Tokatlı sporseverlerin üst düzey takım sporları ve ferdi sporları seyrettirmek var. Bunu yaparken de küçük esnafımıza ekonomik yönünden katkı sağlamak bizim hedeflerimiz ve amaçlarımız arasında. Geçen bir buçuk yıl içerisinde hatırı sayılır bir sporcu kabilesini buraya getirdim. İnşallah bu salonlarımızı tam manasıyla bitirip hizmete sunduğumuzda sporcu sayılarının Tokatlı olmayıp da Tokat’a gelecek sporcu sayılarının katbekat ben artacağına inanıyorum.

TÜRKİYE ATLETİZM ŞAMPİYONASI İLİMİZDE GERÇEKLEŞECEK

Atletizm sahamızın yeri belediye meclisinden geçti. Askıda olduğunu biliyorum şu an. Ora gerçekleştikten sonra ihale aşamasına geleceğiz. Ve ihaleyi yaptıktan sonra gençlik merkezinin arkasında kumlu yerde çalışıyor ve aynı zamanda tehlike arz ediyor. Onca milli atlet olmasına rağmen çok elverişli ortam olmaması nedeni ile geride çalışıyorlar. Atletizm sahası geçtiği zaman faaliyete hem onlar daha güzel yerlerde faaliyet yapacaklar. Ve bir ilki gerçekleştireceğim. Türkiye atletizm şampiyonasını ilimizde gerçekleştireceğiz.  Sentetiklerde de girişimlerimiz devam ediyor. O atletizm sahasının yerinde alanımız mevcut. Bakanlığımıza yazılarımızı ilettik, görüştük. Atletizm sahasıyla birlikte onları da oraya kazandırdığımız zaman Tokat amatör sporuna da branşında iyi bir hizmet sunmuş olacağız inşallah.

TOKAT’TA Kİ HİZMETLER ARTARAK DEVAM EDECEK

Müdür Haşim Eger " Almus'a Güreşle ilgili gittiğimiz zaman tesislere de baktık. Harika bir sentetik sahamız var orada. Sonra yeni bitirdiğimiz yüzme havuzumuz ve yarı olimpik havuzumuz var. Yeni bitti ama beklemediğim kadar bir başvuru var. Özellikle gençler ve çocukların yanında bay bayan yetişkinleri de havuzdan yararlanmak istiyorlarsa o nispette biz ilçe müdürümüze de talimat verdik. Tesis bakımından ilçelerimizi de yüzme havuzları, sentetik sahalar, spor salonları ve gençlik merkezleriyle donatmaya başladık. Bu hizmet artarak devam edecek.” açıklamasında bulundu.