Steam, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı SteamOS'un en yeni sürümü olan 3.5.5'i duyurdu. Özellikle Steam Deck kullanıcılarını sevindirecek güncelleme, oyun deneyimini bir adım öteye taşımayı hedefliyor. Güncelleme, OLED modeli daha güçlü hale getirirken bir dizi ekran iyileştirmesi, genel performans artışları ve çeşitli güncellemeler içeriyor.

Ekran İyileştirmeleri: SteamOS 3.5.5, öncelikle Steam Deck'in LCD ekranındaki varsayılan renk ayarlarını düzenleyerek görsel deneyimi güçlendiriyor. Yeni sRGB renk gamı emülasyonu, daha sıcak ve canlı renk paletleri sunarak kullanıcılara daha etkileyici bir deneyim vadediyor. Ek olarak, kullanıcılar Renk Canlılığı ve Renk Sıcaklığı'nı özelleştirerek ekran renklerini ince ayar yapabilecekler.

Genel İyileştirmeler: Steam Deck OLED modeli, SteamOS 3.5.5 ile resmi destek kazanırken, belirli iş yüklerindeki CPU performans sorunları düzeltilerek daha sorunsuz bir oyun deneyimi sunuyor. Harici depolama cihazlarının otomatik tanınmasıyla kullanıcı deneyimi kolaylaşıyor. Grafik sürücülerinde yapılan güncellemeler ise belirli oyunlarda performans artışlarına ve düzeltmelere imkan tanıyor.

Hem tatil hem ticaret... Yunan Adalarından iPhone 15 almak ne kadara mal oluyor? Hem tatil hem ticaret... Yunan Adalarından iPhone 15 almak ne kadara mal oluyor?

Firmware İyileştirmeleri: Firmware 118, Steam Deck'in performansını daha fazla kontrol sağlamak üzere voltaj dengeleme ayarlarını sunuyor. Steam Deck Dock Aygıt Yazılımı 121 ise Değişken Yenileme Hızı (VRR) desteğiyle ekran modlarını değiştirirken güvenilirliği artırıyor.

Güncellenmiş Arch Linux Tabanı: SteamOS 3.5.5, özel cihaz yükseltmelerinin yanı sıra güncellenmiş bir Arch Linux tabanını içeriyor. Bu güncelleme, SteamOS'u destekleyen temel paketler için daha yeni performans, güvenlik ve kararlılık düzeltmeleri getiriyor. Yenilikler arasında yeni bir pencere düzenleme sistemi ve Keşfet'in (uygulama mağazası/yazılım yöneticisi) geliştirilmiş arama fonksiyonu bulunmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ