Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde, belediye tarafından yapımına başlanan Kadıpınarı Tabiat Parkı’nda ikinci etap çalışmaları da tamamlanmak üzere.

Vatandaşların doğayla bütünleştiği ilçe merkezine yakın konumuyla özellikle yaz aylarında Akdağmadenlilerin uğrak mekanı olan Kadıpınarı Tabiat Parkı’nda bakım onarım ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Yozgat’ta aranması olan 14 şahıs yakalandı Yozgat’ta aranması olan 14 şahıs yakalandı

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, Kadıpınarı Tabiat Parkı’nın daha kullanılabilir ve işlevsel hale getirilmesi amacıyla başlatılan çevre düzenleme çalışmalarının birinci etabını atıl durumda olan, çürük raporu verilen inşaat halinde kalarak tamamlanamayan görüntü kirliliği ve tehlike arz eden yapının yıkımı yaparak tamamlandıklarını söyledi. Atıl binanın yıkımı ile ortaya çıkan alana vatandaşların aileleriyle birlikte rahatlıkla zaman geçirebileceği kameriyeler yerleştirildiğini vurgulayan Yalçın, ‘’Kadıpınarı ana binası önünde bulunan kullanışsız olan teras kısmını baştan aşağı düzenleyerek ferah bir seyir terası düzenlemesi yaptık. Çalışmalarımızın 2. etabında ise ana bina ve piknik alanlarının çevre düzenlemesini yaparak devam ediyoruz. Kısa vadede hedefimiz Kadıpınarı restoran binasını aktif hale getirerek vatandaşlarımızın taleplerine karşılık veren, doğayla iç içe keyifli vakit geçirilecek bir mekanı halkımızın hizmetine sunmaktır’’ dedi.

Kaynak: iha