UEFA Şampiyonlar Ligi: Manchester United: 1 - Galatasaray: 1 (İlk yarı) UEFA Şampiyonlar Ligi: Manchester United: 1 - Galatasaray: 1 (İlk yarı)

"Ligin henüz çok başındayız. Ligin başları her zaman sıkıntılı olur. Zor olur. Ama gördüğüm kadarıyla Tokat takımı lige hazır. Bir önceki maçlarını da izledim, o maçlarında oynadıkları oyunu da beğenmiştim. Doğru oyuncular, doğru bölgelerin oyuncuları. Ve doğru oyun formatları. Ben ligin üstünde oynayacaklarını düşünüyorum. Başka şartlar gelecek zaman içinde neyi gösterir bilmiyorum ama ligin üstünde oynayacaklarını düşünüyorum.

Kendimizle ilgili bir kere öncelikle maç iyi bir maç oldu. Biz ilk yarısında düşündüklerimizi yaşama geçiremedik. Yaşama geçiremediğimiz için sıkıntı yaşadık. Savunmada bir hatamız, bir anlık dikkatsizliğimizden de golü yedik. Belki bir puan alıp çıkabileceğimiz bir deplasmandan ayrılıyoruz. Ama bizim zamana ihtiyacımız var. Ben bunu başından beri söylüyorum. her geçen günü, her antrenmanı, her maçı iyi değerlendirmek, üstüne koyarak ilerlemek istiyoruz. Biz kötü bir takım değiliz ama sıkıntılarımız var. Geç başladık. En büyük kaybımız o iki buçuk üç haftalık bir geç başlamış olmanın getirdiği handikaplar var. Ligin başında bu çok daha dikkat çekiyor tabii. Ligin boyu uzadıkça bu azalır ama şu anlarda sıkıntılarımız var. Oyuncularımızın performansları istediğimiz standartlarda değil. Bunun için zamana ihtiyacımız olduğunu net olarak gördük. Sahaya süremediğimiz oyuncu genel anlamda yok. Sakatlık ya da kadroya alamadığımız anlamında yok. Oyuncularımızın performansı henüz yukarı çıkmadığı için daha henüz seviyeler aşağıda kaldığı için çok seçenek içinden oyuncu alıyoruz, kadrolar değişebilir bu aralarda. Mümkün olduğunca kadroyu oturtmaya çalışacağız tabii. Sürekli oynayan bir oyuncu grubu yakalamak istiyoruz. Dışarıda kalan arkadaşlarımız var. Bugün kadroda olmayan ama o antrenman yetersizliklerinden kaynaklanan iki üç tane arkadaşımız var, seviyeleri bizim altımızda olduğu için. Bir iki hafta içinde onlar da sahanın içine girmeye başlarlar. Otuz kişiyle çalışıyoruz, bunun yarısı genç. Yani yirmi bir yaş grubu, yirmi bir yaş altı grubu daha doğrusu. Genç arkadaşlarımız onların zamana ihtiyaçları var. Bugün zaten ilk on sekizde iki yirmi birde dokuz on tane genç arkadaşımız vardı. Bunların üç tanesini ilk on birde başlattık. Sonra da oyuna kattığımız oyuncularımız oldu. Genç arkadaşlarımız. Bu anlamda oyuncularımızın birikimlerinin artması gerekiyor. Tekrarlarının artması gerekiyor. Sahanın içinde nasıl tutum ve davranış içinde bulunması gerekiyor, onları öğrenmeleri gerekiyor. Biraz zamana ihtiyacımız var dediğim gibi. Transferleri net olarak kullanmadık dediğim gibi onlar geç katıldılar. Geç katılanlar olduğu için de handikaplar tabii devam ediyor. Antrenman eksikliği oyuncu da çok fazla olur. Oyuncularımızı eksiltmeden yani oynatıp sakatlanmak yerine hazırlayıp oynatmak düşüncesindeyiz. Yavaş yavaş adım adım o seviyelere gelir. Bunlardan bir tanesi Murat zaten. Bugün oyuna sonradan soktuk. Henüz fiziksel değerleri istediğiniz standartta değil. Oyun bilgisi, kalitesi çok yüksek tabii de fiziksel değerleri yerinde olmayınca şimdi oyuna kendisini kaptırdığında bu sefer sakatlıklar çıkacak diye oyunun belli bir bölümünden sonra oyuna sokma düşüncesinde olduk. Takımımızı geliştirmek istiyoruz. İşin doğrusu bu."