Tokat Milli Eğitimine yeni Şube Müdürleri  Tokat Milli Eğitimine yeni Şube Müdürleri 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Kampüs alanına inşa edilmekte olan cami için kamuoyundan yardım talep ediliyor. Banka hesap numaraları paylaşıldı.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğretim görevlilerinden Ömer Altın, başlatılan kampanya için görüşlerini paylaştı. Yazılanlar şöyleydi.

"Değerli Tokatlılar, lütfen bu yazıyı okuyunuz ve günlük gündeminize alınız. Bu benim kişisel çağrımdır.

Kampüsümüzde bir hayırsever aile tarafından yaptırılmış bugüne kadar hizmet veren bir camimiz var. Rabbim aileye sadakayı cariye olarak yazsın. Din görevlilerimizde mükemmel çok güzel hizmetleri var.

Ancak Kampusümuz öğrenci ve personeliyle 20 binden fazla bir Nufusla çoğu ilçemizden büyük. Çevre illerdeki Universite Kampüs Camilerinde de gördüğümüz gibi sadece Namaz kılınan yerin dışında kütüphanesiyle çay ocaklarıyla bir kulliyeye gerçekten ihtiyaç var.

Elbetteki 30 yıllık geçmişi olan üniversitemizden Personel olarak ekmek yediğimiz bu kuruma hizmet edecek bu cami için öncelikle biz çalışanların katkı sağlaması lazım.

Akabinde Üniversiteler bacasız fabrikadır derler pek çok şehirde ilin iş adamları tarafından hibe olarak yaptırılan binalar mevcuttur.Maalesef bu bir ilçemiz dışında bizim universitemizde yoktur. 

Bu ilin Otobüs Firmaları, lokantaları, cafeleri vb her iş yerine ve her haneye bu üniversitenin ekonomik ve sosyal katkısı vardır.

Kaldıki Camiler, Allahın evi olarak bilinen kabenin şubesi mukabilindedir ve en iyi sadakayı cariye hizmetidir. 

Lütfen Camimize başta biz çalışanlar sonrası hayırsever iş adamlarımız, vatandaşlarımız el atalım ve bu hayırlı hizmet binasını kısa sürede tamamlayalım. Camiler tüm insanlığın ortak malıdır. Herkese herkesime kapıları açıktır. Ali Paşa Camii gibi yüz yıllarca hizmet edecetir inşallah. 

Allah Ülkemizi, Kampüsümüzü Minaresiz, Ezansız Genclerimizi Namazsız bırakmasın."