Haber-Foto: Mustafa Işık

Tokat 1’inci Amatör Ligi, 2023-2024 Sezonunda mücadele edecek ve grup belirme kura çekimi 16 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’da Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) il binasında yapıldı. Kura çekimine ASKF Başkanı Sezai Işkın, ASKF Tokat Genel Sekreteri Altan Uyanık ve yönetimin kurulu, Tokat Amatör Spor Kulüpler Birliği Futbol İl Temsilcisi Abdülkadir Nakaç’ın yanı sıra Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Tokat Şube Başkanı Ethem Canikli, Dünya Kick Boks Şampiyonu Ersan Turan, Tokat İl Hakem Kurulunu temsilen Emre Ateş, lige katılacak takımların temsilcileri ve Antrenörler katıldı.

DSC_0566

ŞAMPİYON BİR TANE OLACAK, CENTİLMENLİK İÇERİSİNDE BİR LİG İZLEYELİM

Yeni sezonun hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Sezai Işkın, “Hedefimiz inşallah birinci amatörlüğü ve diğer U- Ligimizin sayısını arttırmak onlarla spora yakışır bir şekilde sezon geçirmek temennilerimizin başında geliyor. Arkadaşlar bunu her sene söylediğimiz gibi bu sene de yine tekrarlıyoruz. Amatör olarak işimiz oldukça güç, kendi yağımızda kavrulan bir camiayız. Biz de sizlere destek olacağız elimizden geldiği kadarıyla. Hepimiz burada gayemiz ahlaki sporcular yetiştirmek, buna ihtiyacımız var toplum olarak. Çıksın herkes kendi gücünle mücadelesini versin. Şampiyon bir tane olacak, centilmenlik içerisinde bir lig izleyelim. Şuana kadar katılan takım sayısı bir aksilik olmazsa 16 olacak. Burada bir tanesi şampiyon olacak ama diğerleri de mücadele edecek. Ben hepinize yeni sezonda tekrardan başarılar diliyorum. Hepinizi de verdiğiniz mücadeleden ve emeklerinizden dolayı kutluyorum. Allah gazamızı mübarek eylesin. İnşallah hayırlı olur, Türk sporu adına, Tokat sporun adına bu gençlerimiz için güzel işler yaparız.” dedi.

DSC_0577

“KULÜPLERİMİZE FAİR-PLAY ÖDÜLÜ VERELİM”

Tokat TÜFAD Başkanı Ethem Canikli, “Bu sene Sezai başkanıma bir teklif sundum. Dedim ki, ‘bu sezon başlatalım. Fair-Play ödülleri verelim. Bir kulüpten bir yöneticiye ve bir Antrenöre en centilmen ödülünü verelim.’ dedim. Sezon sonunda. O da, ‘çok iyi olur hocam.’ dedi. Burada futbol Antrenörlerimize çok iş düşüyor. Bu şehrin futbolunu yönlendirecek olan bana göre futbol Antrenörlerimiz. Futbol Antrenörlerimiz bilinçli olursa, spor kültürü almış insanları çekerlerse bizim kalitemiz artar görüşündeyim. Tokat şartlarında zorluyoruz, kulüplerin imkânları belli. Bütün yaş gruplarında katılmak istiyor. Ben buna bir anlam veremiyorum. Senin bir 15 yaş grubun vardır, 14 yaş grubun vardır veya yeni bir oluşumdur. En alttan başlar. On bir, on iki, on üç, on dört. Bu çocukların arasına, yetenekleri çocukları dâhil ederek bir temel atıp devam eder. Geçen yıl hafta içinde yetiştirmek için il temsilcimiz hafta içi maç oynattı. Sıkıntılar yaşandı. Gidemeyenler oldu. Bir sürü itirazlar oldu. Bunlar oluyor, yaşanıyor. İnşallah Gençlik Spor İl Müdürlüğü sahanın ışıklandırmasını yapacak. Sıkışan yerlerde gece maçları konulması planlanıyor. Spor İl Müdürü'müzün sözü var. Hocam, ‘Çorum'da oynattık. Burada da inşallah gece maçı oynatacağız.’ dedi. Onun projesi de hazırmış. Benim aldığım bilgiye göre. Sahanın düzenlemeleri bittikten sonra ışıklandırma projesi de gerçekleşecek. İsteriz ki merkezde iki tane sentetik saha projesi hazırlansın. İhale edilseydi de sezona yetişseydi. Yetişmeyebilir ama sene imkânlarımız daha iyi olacak.” şeklinde konuştu.

DSC_0596

KURA ÇEKİMİ YAPILDI

Konuşmaların ardından kura çekimi yapıldı. Kura çekiminde alınan kararlar doğrultusunda 2023-2024 Sezonu Tokat 1’inci Amatör Ligi’nde 16 takım, ikişer gruplar halinde mücadele edecek. Mücadeleler 18-19 Kasım tarihinde başlanması planlanıyor.

DSC_0596

LİGE 4 YENİ TAKIM KATILDI

2023-2024 Sezonu Tokat 1’inci Amatör Ligine 4 yeni takım katılım sağladı. Erbaa 2023 Spor Kulübü, Erbaa Ayturan Spor Kulübü, Yeşilyurt Belediyespor Kulübü ve Tokat Ayışığı Spor Kulübü yeni sezonda kıyasıya rakipleriyle mücadele verecek.

DSC_0606

Çayırova basketbol altyapıda da doludizgin Çayırova basketbol altyapıda da doludizgin

EN FAZLA KATILIM TOKAT, ERBAA VE TURHAL’DAN

Tokat 1’inci Amatör Ligi 2023-2024 Sezonunda Tokat Merkez (4) Erbaa ve Turhal’dan 3’er takım katılım sağladı. Tokat Merkezden Topçam Spor Kulübü, Ayışığı Spor Kulübü, Aile ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü ve Doğan Dinç Spor Kulüpleri katılırken Erbaa’dan Güreş İhtisas Spor Kulübü, Erbaa 2023 Spor Kulübü ve Ayturan Spor Kulübü katıldı. Turhal’dan ise, Turhalspor, Turhal Gençlerbirliği ve Turhal Güçyurdu Spor Kulübü ligde mücadele edecek.

A GRUBU

1. Zile Belediyespor

2. Topçam Spor Kulübü

3. Erbaa Güreş İhtisas Spor Kulübü

4. Erbaa 2023 Spor Kulübü

5. Tokat Ayışığı Spor Kulübü

6. Yeşilyurt Belediyespor Kulübü

7. Erbaa Ayturan Spor Kulübü

8. Turhalspor

B GRUBU

1. Artovagücü Spor Kulübü

2. Sulusaray Belediyespor

3. Pazarspor  

4. Turhal Güçyurdu Spor Kulübü

5. Almusspor

6. Tokat Aile ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü

7. Tokat Doğan Dinç Spor Kulübü

8. Turhal Gençlerbirliği